برگزاری اولین همایش فصلی روسای شعب استان آذربایجان غربی

برگزاری اولین همایش فصلی روسای شعب استان آذربایجان غربی

اولین همایش فصلی روسا و مسیولین مدیریت شعب استان آذربایجان غربی با حضور جهان بخش مشاور مدیر عامل و مدیر امور استانها و مناطق ، حسینعلی دولتخواه مدیر شعب ، معاونین ، روسای دوایر مدیریت و روسای شعب استان برگزار شد.

 اولین همایش فصلی روسا و مسیولین مدیریت شعب استان آذربایجان غربی با حضور جهان بخش مشاور مدیر عامل و مدیر امور استانها و مناطق ، حسینعلی دولتخواه مدیر شعب ، معاونین ، روسای دوایر مدیریت و روسای شعب استان برگزار شد.

اولین همایش فصلی روسا و مسیولین مدیریت شعب استان آذربایجان غربی با حضور جهان بخش مشاور مدیر عامل و مدیر امور استانها و مناطق ، حسینعلی دولتخواه مدیر شعب ، معاونین ، روسای دوایر مدیریت و روسای شعب استان برگزار شد.

دراین همایش که به منظور انتقال مطالب و پیامهای اولین همایش مدیران ارشد بانک در استان اصفهان انجام گرفت و با توجه به اهمیت و حساسیت مطالب ، جهانبخش مدیر امور استانها و مناطق به نمایندگی از مدیران ارشد حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

مدیر امور استانها و مناطق ، ولادت حضرت فاطمه زهرا ، روز بزرگداشت مادر و هفته زن را خدمت همکاران حاضر در جلسه و خانواده های آنها تبریک و تهنیت گفت و برای همکاران آرزوی توفیق و سربلندی نمود و هدف از حضورشان در این جلسه را تجدید دیدار با همکاران ، انتقال ، تکرار و تاکید موارد و مسایل مطرح شده در همایش مطروحه در سمینار مدیران ارشد بانک خواند و اظهار داشت : مسلما" همکاران در جریان ریوس مطالب و جهت گیریهای بانک در سال جاری قرار گرفته اند و تاکیدی که می شود صرفا انتقال اهمیت و حساسیت مسیله به همکاران می باشد ؛ ایشان با اشاره به نامگذاری توسط مقام معظم رهبری به عنوان « اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی »افزودند :

ایشان در ترسیم افق سال نو، دو مسیله ی اقتصاد و فرهنگ را مهم تر از مسایل دیگر بر شمردند و تاکید کردند: برای تحقق شعار سال ۹۳ یعنی «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» تلاش مشترک مسیولان و آحاد مردم ضروری است بنابراین با توجه به تاثیری که این نامگذاری در حوزه اقتصاد کشور دارد و نیز توجه به وسعت و شکنندگی این حوزه وظایف ما را سنگینتر می کند و می طلبد که به سراغ مشتریان و منابع پایدار و برویم و تحلیل هایمان از حوزه فعالیتمان به روز ، فنی ، علمی و بانکی باشد. ایشان افزودند: ما بایستی به سمت تحلیل هایی پیش برویم که آسیب های احتمالی را پیش بینی می کنند. جهان بخش در ادامه خطاب به روسای شعب گفت : شما عزیزان به عنوان رویسای شعب وظایف سنگینی به عهده دارید ، بهترین وضعیت برای ایجاد آراستگی و آرایش مقابله ای و واکنشی ، داشتن اطلاعات به روز می باشد . اگر ما اطلاعات کافی و به روز نداشته باشیم قطعا" نخواهیم توانست مشتریانمان را راهنمایی کنیم. مدیر امور استانها و مناطق افزودند : ما امروز نیاز داریم که با مشتریانمان بیشترین دیالوگ و ارتباط را داشته باشیم . شعب بدلیل استفاده مشتریان از درگاهها و خدمات الکترونیکی در حال خلوت شدن می باشند و ما به سمتی خواهیم رفت که خدماتمان بیشتر از نوع مشاوره ای و خدمات مالی در بخش حوزه خدمات مالی خواهد بود. جهان بخش ادامه دادند پیام مدیریت عالی بانک این است که تمام 1260 شعبه و همه 12700 پرسنل بانک مسکن بایستی از جهت گیری بانک اطلاع داشته باشند تا یک همسان فهمی و یکسان فهمی از اهداف و راهبردها داشته باشیم که مطمینا" اگر این امر محقق نباشد مسیرمان را گم خواهیم کرد. جهان بخش با اظهار تاسف از کم بودن ارتباط کلامی همکاران با مشتریان عنوان داشت : بایستی سعی بکنید که این ارتباط را به حداکثر برسانید چرا که خدمات و سرویسهای بانک مانند حساب ممتاز و جوانان ممکن است برای شما جا افتاده و مفهوم باشد نباید انتظار داشته باشیم که با دو کلام صحبت و توضیح این خدمت و سرویس برای مشتریانمان جا بیافتد.

در ادامه همایش ، حسینعلی دولتخواه مدیر شعب استان ضمن تبریک روز مادر ، هفته زن و تولد زهرای اطهر(س) ، به تفکرات جدید حاک بر بانک، استراتژی و تغییر تفکرات اشاره نمود و اظهار داشت : ما در بحث هدف گذاری بسیار جدی هستیم و پاداشهای تخصیصی امسال هم بر مبنای نحوه عملکرد و میزان تحقق اهداف پرداخت خواهد شد و قطعا" بین شعبه ای که عملکرد ضعیفی دارد با شعبه ای که عملکرد خوبی از خود به نمایش می گذارد فرق گذاشته خواهد شد که انشااله بتوانیم هدفی که برای شعب و مدیریت تعیین شده و با پشتیبانی و حمایت دوایر مدیریت و همکاران ستاد و با عزم و اراده و تلاش شما محقق بشود.

مدیر شعب در ادامه به اهمیت نقش بخش مسکن در رونق بخش اقتصاد جامعه اشاره نمود و گفت:

افزایش سرمایه گذاری دربخش مسکن باعث افزایش سرمایه گذاری در دیگر حوزه های اقتصادی و در نتیجه افزایش تولید و اشتغال می شود. درمقیاس ملی نیز، مسکن بر تورم، تحرک نیروی کار و بودجه دولت از طریق مالیات و یارانه تاثیر می گذارد. علاوه بر ایجاد مشاغلی که مستقیما درارتباط با مسکن هستند، مشاغل زیادی نیز به طورغیرمستقیم با این بخش درارتباط می باشند. بنابراین با همت و تلاش شما همکاران و تکریم مشتریان و ارتقا کیفیت ارایه خدمات علاوه بر اینکه می توانیم در عرصه رقابت با سایر موسسات و بانکها موفق عمل نماییم بلکه می توانیم به رونق اقتصادی ، افزایش اشتغال و افزایش سطح رفاه عمومی جامعه نیز کمک بنماییم.

دولتخواه در بخش بعدی همایش ضمن گوشزد نمودن مسایل امنیتی و حفاظتی در شعب ، به بحث عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر اشاره نمود و خطاب به همکاران زن بیان داشت : حضرت زهرا(س) در عین آن که حجاب کامل را رعایت می‏کرد، حجاب را پرده‏نشینی و انزوای زنان نمی‏دانست، بلکه شواهد بسیاری وجود دارد که آن حضرت حجاب را هرگز دست و پاگیر و مانع تلاش‏های اجتماعی و سیاسی نمی‏دانست. از این رو، در عرصه‏های مختلف اجتماعی و سیاسی شرکت فعّال داشت. مدیر شعب ادامه داد حجاب محدودیت ساز نیست بلکه ایجاد مصونیت می کند. البته باید ذکر کرد که حجاب فقط برای زنان نیست و برای مردان نیز ضروری به نظر می رسد. از بین رفتن حجاب در جوامع کنونی نماد رشد و پیشرفت نیست نماد عقب ماندگی و غربزدگی کشورهای اسلامی می باشد. بنابراین داشتن حجاب و رعایت آن نشانه نوعی <<تعادل و تنظیم روابط» است و این تنظیم روابط پی آمدهایی چون حضور پرنشاط، سالم، شاداب و تاثیرگذار برای مردان و زنان در عرصه های مختلف خانواده و جامعه خواهد را داشت .

بخش پایانی همایش اختصاص به تقدیر و تشکر از شعبی که در سال گذشته به اهداف تعیین شده در بخشهای مختلف از جمله بخش جذب منابع و وصول مطالبات دست یافته بودند داشت که از طرف مدیر به رسم یادبود به 14 شعبه در بخش جذب منابع و 3 شعبه در بخش وصول مطالبات لوح تقدیر و کارت هدیه اهدا گردید. شایان ذکر است که باشگاه ورزشی کارکنان واقع در طبقه زیرین شعبه مولوی و نیز خزانه جدید مدیریت توسط آقای جهان بخش افتتاح و به بهره برداری رسید.

آخرین بروزرسانی 1397/9/11