تازه های اخبار تازه های اخبار

همزمان با میلاد با سعادت امام زمان(عج ا... تعالی فرجه الشریف) جشنی با حضور معاونین و جمعی از کارمندان ستاد و شعب بانک برگزار شد.

برگزاری جشن نیمه شعبان

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب البرز، در این مراســم حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جماعت ستاد مدیریت مطالبی را در خصوص اهمیت مقام امام مهدی(عج) نزد بزرگان دین عنوان و تصریح کرد: از وظایف منتظران امام در عصر غیبت شناخت از جایگاه،خصوصیات،منزلت،رسالت و خود امام می باشد. وی گفت، اگر شناخت صورت نگیرد با جاهلیت مرده ایم. دعای معروفی از قول خود حضرت امام مهدی هست که برای شناخت حضرت بسیار مفید است. حضرت در این دعا یک سری وظایف عمومی را مطرح می کنند در این دعا برای وظایف عمومی انسان در پنج حیطه وجودی و زندگی، قلب، عقل، عواطف، احساسات و رفتار و گفتار، تکلیف مشخص کرده است. و همچنین برای گروه های خاص جامعه، علما، متعلمین، جوانان، زنان ، فقرا و ثروتمندان وظایفی را روشن کرده است. وظیفه دیگر به عنوان منتظر مراقبه با حضرت است. امام احاطه به تمام رفتارهای ما دارد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب البرز، در این مراســم حجت الاسلام والمسلمین موسوی  امام جماعت ستاد مدیریت مطالبی را در خصوص اهمیت مقام امام مهدی(عج) نزد بزرگان دین عنوان و تصریح کرد: از وظایف منتظران امام در عصر غیبت شناخت از جایگاه،خصوصیات،منزلت،رسالت و خود امام می باشد. وی گفت، اگر شناخت صورت نگیرد با جاهلیت مرده ایم. دعای معروفی از قول خود حضرت امام مهدی هست که برای شناخت حضرت بسیار مفید است. حضرت در این دعا یک سری وظایف عمومی را مطرح می کنند در این دعا برای وظایف  عمومی انسان در پنج حیطه وجودی و زندگی، قلب، عقل، عواطف، احساسات و رفتار و گفتار،  تکلیف مشخص کرده است. و همچنین برای گروه های خاص جامعه، علما، متعلمین، جوانان، زنان ، فقرا و ثروتمندان وظایفی را روشن کرده است. وظیفه دیگر به عنوان منتظر مراقبه با حضرت است. امام احاطه به تمام رفتارهای ما دارد.

 وی گفت، در مورد زمان ظهور حضرت از امام صادق(علیه السلام) سوال کردند ایشان فرمودند غیر از خدا هیچ کس نمی داند و حکمتی در این مشخص نبودن زمان وجود دارد. تجلی فلسفه آفرینش انسان در زمان ظهور صورت می گیرد.

موسوی گفت ،حاکمیت قرآن در زمان ظهور، هواپرستی را به خدا پرستی برمی گرداند و آرای و اندیشه ها به قرآن باز می گردد.

 ایشان گفت ظهور حضرت در جمجمه هاست نه در جمعه ها.و تصریح  کرد: برقراری عدالت جهانی مهمترین ثمره ظهور یگانه منجی عالم بشریت خواند و افزود: توسعه و آبادانی فراگیر و رفع مشکلات موجود، فقرزدایی و عدم نیاز مردم به زکات، نوسازی فرهنگی و فکری، احیای قرآن و سنت و برقراری امنیت همه جانبه ازدیگر شاخصه ها و ویژگی های ظهور آن حضرت است..

 وی مهم ‌ترین هدف در برگزاری ویژه‌ برنامه‌های اعیاد شعبانیه تقویت و ترویج هویت و باورهای دینی و ملی، افزایش نشاط اجتماعی با بهره‌ گیری از فضای معنوی اعیاد مذهبی، شادباش تولد امام زمان (عج) و تلاش برای ارتقای سطح دانش افراد نسبت به فلسفه انتظار است.

در ادامه یکی از ذاکران اهل بیت(ع) در منقبت مولود بزرگ نیمه شعبان به مدیحه سرایی و مولودی خوانی پرداخت

همچنین به نفراتی که اسامی مهدی داشته و به 5 نفر از حاضرین به قید قرعه  هدیه ای اهدا گردید.

آخرین بروزرسانی 1398/2/3