تازه های اخبار تازه های اخبار

تشریح سیاستهای اعتباری سال 98

سیاستهای اعتباری اعتباری سال 98 برای سه گروه رؤسا،معاونین و پایوران اعتباری شعب جزی به جزی تشریح شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت شــعب البرز، محسن مهدیزاده معاون اجرایی البرز هدف از تشریح این سیاستها را تاکید بر لزوم رعایت اصول وضوابط موجود در این سیاستها و همچنین برقراری تعادل و توازن تعادل بین منابع و مصارف دانست که به تفکیک در چهار جنبه تسهیلات بانکداری خرد، تکلیفی، سرمایه‌گذاری و شرکتی مورد بررسی قرار گرفته است. ایشان گفت همچنین در تدوین سیاست‌های مذکور با توجه به تخصصی بودن بانک، اعطای تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان و صنایع وابسته ، تقویت جذب منابع و افزایش منابع ارزان قیمت در جهت کاهش قیمت تمام شده پول و منابع ، کاهش ریسک اعتباری، وصول مطالبات و کاهش NPL مورد تاکید قرار گرفته است.

مهدیزاده گفت: با عنایت به اینکه سیاستهای اعتباری بانک مسکن بر سه اصل جذب منابع، وصول مطالبات و نظارت بر مصرف تسهیلات استوار است، اظهار کرد: آنچه در سال 98 برای تامین مالی بخش مسکن و ساختمان در نظر گرفته شده در راستای اهداف «نقشه راه بانک مسکن تا ۱۴۰۰» است. وی مهم ترین هدف سیاست های اعتباری بانک مسکن  را رونق بخشی به ساخت و ساز و کمک به افزایش قدرت خرید سه گروه تقاضای مسکن شامل خانه اولی ها، ساکنان بافت های فرسوده و همچنین ساماندهی حاشیه نشین ها عنوان کرد.

وی چهار چوب کلی سیاستهای خرد را رفع نیازمندی اصلی اقشار مختلف جامعه که همان خرید مسکن  می باشد مطرح نمود و همچنین عنوان کرد در سال جدید تلاش می شود تا برای پرداخت تسهیلات مسکن، سازندگان حرفه ای و استفاده از فناوری های نوین در اولویت قرار گیرند.

ایشان تسهیلات حمایتی و تکلیفی را که بخش دیگری از سیاستهای اعتباری سال 98 می باشد با  اهداف تآمین مالی یکصد هزار واحد مسکن بافت فرسوده در مناطق ناکارآمد شهری ، تامین مالی سی هزار واحد مسکونی در مناطق روستایی و اعطای تسهیلات به سیل زدگان به مبلغ هزار و هشتصد میلیاردریال برشمرد.

مهدیزاده در خصوص بخشهای دیگر سیاستهای اعتباری با عنوان تسهیلات بانکداری شرکتی و سرمایه گذاری گفت شعب باید نسبت به این موضوع دغدغه مند بوده و با توجه به سودآوری که این بخشها دارد و خدمات کارمزد محوری که در این نوع تسهیلات تعریف شده است همکاران بتوانند جامعه هدف مربوط به پرداخت این تسهیلات را شناسایی و به بانک معرفی نمایند.

آخرین بروزرسانی 1398/2/22