تازه های اخبار تازه های اخبار

زنده نگهداشتن یاد و خاطره دوران دفاع مقدس یکی از وظایف مهم مسیولین فرهنگی

مراسم پاسداشت هفته دفاع مقدس

به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس مراسمی با حضور معاون مدیر شعب استان، رییس حوزه حراست مدیریت، روسا و معاونین دوایر مدیریت و شعب استان، همکاران مدیریت و شعب تبریز، در محل سالن همایش مدیریت شعب استان برگزار گردید.
درابتدای این مراسم آیاتی از کلام نورانی وحی تلاوت شد و بعد از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، محبوب قرصی معاون اجرایی مدیریت شعب استان طی سخنانی ضمن خیرمقدم گویی به حاضرین، سالگرد هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و زنده نگهداشتن یاد و خاطره این دوران را یکی از وظایف مهم مسیولین فرهنگی دانست و افزود: برای انتقال وقایع دوران جنگ باید برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم رسالت خود را درست انجام دهیم و پاسخگوی پدران و مادران شهدایی باشیم که حاضر بودند با نثار 4 فرزند خود در راه اسلام و قرآن یک لحظه امامشان را غمگین نبینند.
قرصی با اشاره به وقایعی از جنگ ایران و عراق ادامه داد: در طول تاریخ، کشور ما درگیر جنگ های فراوانی بوده، و به تبع آن قسمت هایی از خاک ایران عزیزمان از کشورجدا شده و به دست بیگانه افتاده است ولی رزمندگان این مرزو بوم در دفاع مقدس طوری از کشور عزیزمان دفاع کردند، که نه تنها یک وجب از خاک میهن به دست دشمن نیفتاد بلکه کیلومترها دشمن متجاوز را عقب راندند.
معاون اجرایی مدیریت شعب استان در پایان سخنان خود سلامتی تمامی ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدای را از خداوند متعال خواستار شد.
در ادامه این مراسم، پورخردمند یکی از اساتید دانشگاه که میهمان ویژه این مراسم بود ضمن اشاره به مسایل مهم دوران دفاع مقدس، در خصوص مسایل روز و فرقه های ضاله تکفیری و داعش و تحولات منطقه خاورمیانه مطالب ارزنده ای را به حاضرین ارایه داد.
در پایان مراسم از 8 نفر از ایثارگران، جانبازان و آزادگان دفاع مقدس، با اهدای لوح سپاس و سکه بهار آزادی، تجلیل به عمل آمد.
آخرین بروزرسانی 1394/5/5