احمد علی جعفری سکان مدیریت فارس را به دست گرفت

احمد علی جعفری سکان مدیریت فارس را به دست گرفت

همزمان با تغییر آب و هوا و آغاز روزهای بهاری ابتدای سال ، تغییرات مهم در مدیریت شعب استان فارس صورت گرفت .

مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید مدیریت شعب استان فارس با حضور عضو هیات عامل بانک ، معاون اقتصادی استانداری و مدیران ارشد سازمان ها و ادارات استان فارس برگزار شد و با اهدا حکم احمد علی جعفری که پیش از این سابقه ریاست اعتبارات ،  معاون اجرایی مدیریت شعب استان فارس و ریاست مدیریت شعب استان مرکزی را برعهده داشت ، پس از هجده ماه دوری بار دیگر به زادگاه خود بازگردد تا این بار سکان این مدیریت را در دست گیرد.

دکتر افشون معاون اقتصادی استانداری فارس ضمن سپاسگذاری از زحمات کارکنان و عملکرد مطلوب مدیران ارشد شعب استان فارس به دلیل عملکرد شایسته و کمک به خانه دار کردن مردم ، گفت : پذیرش مسئولیت تعهدهای دنیوی و اخروی را به همراه دارد و خداوند فرصتی در اختیار ما قرار داده تا به هموطنان خدمت کنیم و مراجعه مردم به ما نعمتی بزرگ محسوب می شود.

وی پپشنهاد داد تا مدیران ارشد بانک ها سیاست خود را در راستای افزایش اختیارات متناسب با نیاز استان ها تغییر دهند تا شاهد استفاده بهتر از ظرفیت ها و توانمندی های استان در بخش های مختلف باشیم.

دکتر افشون بخش مسکن را پیشران ایجاد اشتغال در کشور دانست و ارائه تسهیلات و خدمات بیشتر در این زمینه را از بانک ها خواستار شد.

محمد حسن علمداری عضو هیات مدیره و معاون اعتباری مدیر عامل بانک ضمن پاسداشت عملکرد مجید امیری مدیر سابق شعب استان فارس به ارائه گزارش از اتخاذ سیاست های جدید بانک مسکن پرداخت و در این رابطه عنوان کرد  : همسو با شعار تولید ، پشتیبانی و مانع زدایی ، بانک مسکن با ایفای نقش تخصصی و توسعه ای،  الزامات و اقدامات گسترده ای در زمینه طرح اقدام ملی ، بافت فرسوده شهری ، احیاء و بازسازی مسکن های روستایی و انبوه سازان در دستور کار قرار داده است .

وی در این رابطه از انعقاد قرارداد 10 هزار  واحد مسکونی طرح اقدام ملی ، افزایش تامین مالی 60 الی 80 درصد پروژه های انبوه سازان حرفه ای و کسانی که از فناوری های نوین استفاده می کنند سخن گفت و حرکت به سمت ساخت و ساز با استفاده از فناوری های را عاملی مهم در کاهش هزینه ها و مدت زمان انجام پروژه ها دانست .

علمداری همچنین از ارائه تسهیلات جهت سازندگان حرفه ای مسکن در تهران به میزان 450 میلیون تومان ، در شهر های بزرگ 400 میلیون تومان و 300 میلیون تومان برای سایر شهر ها خبر داد .

عضو هیات مدیره با بیان این مطلب که بانک مسکن تنها بانکی است که برای ارائه تسهیلات علاوه بر منابع هر استان ، از منابع تهران نیز استفاده می نماید گفت : به طور متوسط 120 الی 130 درصد منابع در مدیریت ها به ارائه تسهیلات تخصیص می یابد و  سیاست اعتباری بانک مسکن بر خانه دار شدن قشر متوسط جامعه و واحد های میان متراژ متمرکز گردیده است.

افزایش 120 درصدی صدور ضمانت نامه و 60 درصدی حدود اختیارات مدیریت ها نسبت به سال گذشته و همچنین تقویت بانکداری شرکتی و حمایت از تولیدکنندگان بخش مسکن از دیگر اولویت های سیاست گذاری امسال بانک مسکن بود که محمد حسن علمداری بر آن تاکید نمود.

عضو هیات مدیره تامین مالی پروژه های آزاد راه شیراز – اصفهان ، تهران – شمال ، حرم تا حرم ، شهرهای پردیس و پرند را کمکی حیاتی برای بهبود زیر ساخت های شهری و بین شهری توسط بانک مسکن برای رونق بخشی به بخش صنعت ساختمان عنوان کرد .

احمد علی جعفری مدیر جدید شعب استان فارس با بیان خدمت به هموطنان را افتخاری بزرگ دانست و ابراز امیدواری کرد تا با همدلی و پشتیبانی همکاران علاوه بر جلب رضایت مردم و خداوند متعال شاهد کسب دستاوردهای موثری در راستای ارتقاء جایگاه مسکن باشیم.

وی مدیریت و برنامه ریزی در استان فارس را برپایه صیانت از پست های سازمانی بر اساس شایسته سالاری ، دانش محوری ، عدالت محوری عنوان نمود و با بیان این موضوع که یکی از اصول تحقق اهداف سازمان دارا بودن پرسنل به روز و مطلع می باشد ، بر آموزش علمی و مدیریت مشارکتی و استفاده از نظات تمامی همکاران تاکید نمود.

جعفری حسن خلق را موثر در رغم خوردن افتخارات بزرگ عنوان کرد و گفت : رسالت اصلی ما تکریم ارباب رجوع و همکاران و رفع مشکلات ایشان در چارچوب ضوابط و در اسرع وقت می باشد .

وی با بیان اینکه مسئولیت ها به صورت امانت به مدیران سپرده می شوند گفت : عاقبت به خیری در گرو گره گشایی از مشکلات و پاسخگویی با روحیه گشاده به مراجعه کنندگان است.

مجید امیری مدیر سابق شعب استان فارس ضمن ارائه آمار عملکرد این مدیریت از مهرماه سال 98 تا کنون ، از تحقق 228 درصدی اهداف در حوزه کل منابع ، تحقق 564 درصدی قرض الحسنه جاری ، تحقق 408 درصدی پس انداز قرض الحسنه ، تحقق 745 درصدی سپرده کوتاه مدت و 395 درصدی سپرده بلند مدت سخن گفت .

وی اهم فعالیت های مدیریت شعب استان فارس طی 18 ماه اخیر را بازسازی و نوسازی 19 شعبه صدمه دیده در اغتششات سال 98 ، افزایش سهم منابع نسبت به سایر استان ها و کسب جایگاه های برتر در زمینه صدور ضمانت نامه و کمترین نرخ بهای تمام شده منابع در بین مدیریت های هم درجه بر شمرد.

امیری همچنین حرکت مدیریت به سوی جذب منابع خرد و پایدار به جای منابع کلان ، عملیاتی کردن فرآیند ها و تلاش و همیاری تمامی پرسنل رسمی و شرکتی را عواملی مهم در کسب موفقیت ها و حفظ جایگاه مدیریت استان فارس در منطقه سبز تمامی دوره های ارزیابی عملکرد بانک قلم داد نمود.

سید فرشید موسوی معاون فناوری اطلاعات مدیریت شعب استان فارس در خصوص عملکرد این مدیریت طی 18 ماه گذشته توضیح داد : با توجه به ناملایمات به وجود آمده در جامعه به دلیل شیوع بیماری کرونا مدیریت فارس با برنامه ریزی منسجم ، تیم سازی و تفویض اختیار به سرگروه ها و ارتباط با تمامی همکاران رسمی و شرکتی توانستیم خوش بدرخشیم و آمار و ارقام شایسته ای از خود بجای بگذاریم و در حوزه صدور ضمانت نامه ، بانکداری الکترونیک و مجازی رتبه های برتر را کسب نماییم.

وی همچنین فعالیت تیم وصول مطالبات در استان فارس را ستودنی عنوان نمود و افزود: این روزها که اکثر جامعه فعالیت های اقتصادی به دلیل شیوع بیماری کرونا با مشکلات زیادی روبرو هستند . تیم وصول مطالبات با پیگیری های مستمر و فعالیت گسترده در تمامی نقاط پهناور استان فارس توانستند میزان NPL  را از 3.9 به 1.8 کاهش دهند.

مهندس خائف مدیر انجمن انبوه سازان استان فارس با بیان این مطلب که اکثر جوامعی که پیشرفت کرده اند در سخت ترین دوران اقتصادی تصمیم به تغییر کردند عنوان کرد : می توانیم با وفاق و همدلی گام های موفقی در راه توسعه و ارتقاء بخش مسکن برداریم.

وی افزود : 15 درصد از اقتصاد کشور را صنعت ساختمان در کنار صنایع بزرگ در اختیار دارد و نقش بانک ها به عنوان تامین کننده مالی و همچنین اشتغال زایی بسیار با اهمیت می باشد.

مهندس خائف اعلام نمود : بانک مسکن از گذشته تاکنون با سلامت عملکرد در خدمت توسعه بخش ساختمان بوده و همیشه به همیاری و همکاری این صنعت را بهبود بخشیده است .

مدیر انجمن انبوه سازان استان فارس همچنین با بیان اینکه انبوه سازان نیاز فراوان به پشتیبانی همیشگی و بیشتر بانک مسکن دارند ، افزایش سقف اعتبارات و تسهیل و تسریع در روند اخذ وام ها را خواستار شد.

بهاء الدین طالب نیا جهرمی از مدیران سابق شعب استان فارس که به عنوان نماینده بازنشستگان در این مراسم سخنرانی می کرد خطاب به جمع حاضر گفت : بالاترین افتخار و بیشترین دلخوشی من طی 35 سال خدمت در بانک مسکن این بود که با ارائه تسهیلات سقفی بالای سر یک خانواده قرار می گرفت .

وی خانه را کانون پایداری خانواده و نظم دهنده اجتماع دانست و افزود: فرصت کمک به خانه دار کردن هموطنان  و شاد نمودن مردم همیشه در اختیار همه نیست پس باید قدر این فرصت ها را بدانیم و رضایت ایشان را بدست آوریم و در طول خدمت خود اثری به جای بگذاریم که خیر و برکت آن همیشه ماندگار بماند.

طالب نیای جهرمی تعامل همکاران در کنار یکدیگر را نشان دهنده تکامل یک سازمان عنوان نمود و ایجاد تغییر همراه با جالش پذیری را عاملی مهم در راه رسیدن به موفقیت و پایداری حیات آن سازمان خاطر نشان کرد.

 

آخرین بروزرسانی 1400/1/19