تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیریت شعب استان فارس

بررسی شاخص های حراست در سفر مهدوی مشاور محترم مدیر عامل و مدیر امور حراست به مدیریت شعب استان فارس

در این گردهمایی که مهدوی مشاور مدیر عامل و مدیر محترم امور حراست و حسینی رییس هماهنگی دفاتر استان ها ، مدیر شعب استان فارس ، روسا و معاونین شعب شهر شیراز حضور داشتند در ابتدا ضمن تشکر و قدردانی از مسیول سابق حوزه حراست محسن غضنفری ، حکم محمدباقر حسنی پور ماهانی ، به عنوان رییس جدید حوزه حراست مدیریت شعب استان فارس ، قرایت گردید
در ابتدا علمداری مدیر شعب استان فارس ضمن خیر مقدم ، طی گزارشی وضعیت مدیریت را در بخش وصول مطالبات ، جذب منابع و غیره تشریح نمود.
پس از آن مهدوی ضمن تبریک به مناسبت ایام اله دهه فجر و تشکر ویژه از علمداری مدیریت شعب استان اظهار داشت ما می بایست فرصت اظهار نظر را برای همگان فراهم نماییم تا انتقادات و پیشنهادات ، باعث رشد و پیشرفت سازمان گردد. بزرگان جرگه سازندگی و تولید اغلب درآمد خود را صرف تبلیغات و انتقاد از خود می نمایند ، در یک جمله می توان گفت اظهارنظرهای مخالف را سرکوب نمی کنند.
مهدوی توصیه نمود حراست را به عنوان مشاور خود بدانید در دنیای امروز نگاه به حوزه حراست یک نگاه مشاوره ای است همان طور که تمام رهبران بزرگ سیاسی بدون ماموران حراستی و حفاظتیشان قدم از قدم بر نمی دارند. چون که نفری که در حوزه امنیت به مسایل می نگرد از یک منظر دیگری نگاه می کند و شرایط را می سنجد که شما نگاه نمی کنید زیرا شما مسایل تخصصی خود را دنبال می کنید و او می تواند با نگاهی جامع تر به شما مشاوره بدهد.
همچنین مهدوی با بیان اینکه حراست همراه و پشتیبان پرسنل است ، شاخص های حراست را در سه محور مطرح نمود.
الف - مشاور بودن :
حراست را یک مشاور امین بدانید و از او مشاوره بگیرید اگر این کار را به نحو احسن انجام دادید قطعاً موفق می شوید زیرا اعتقاد دارم که نیروی حراست بایستی در سه موضوع تخصص داشته باشد 1- تخصص بانکی 2- تخصص نیروی انسانی 3 – تخصص امنیتی و این سه را عجین کرده و در کنار هم داشته باشد تا بتواند پاسخگوی یک دستگاه باشد سرمنشاً همه این ها اخلاق است کسی که اخلاق نداشته باشد هیچ چیزی ندارد. در هر مجموعه ای که پایه و اساس اخلاق شد در آن رشد اتفاق می افتد .
ب - اعتماد داشتن :
عدم اعتماد به حوزه حراست باعث پدید آمدن مشکلات بسیاری می شود و درنهایت ضرر و زیان به مجموعه بانک وارد می شود.
مایه افتخار است که در حال حاضر دفتر مرکزی حراست بانک به جایگاهی رسیده است که هم می تواند پاسخگو به مسایل بانک نزد بانک مرکزی باشد و هم پاسخگوی مراجع نظارتی باشد به دلیل اینکه در قسمت های مختلف بانکی از جمله ارزی ، بین الملل ، اعتباری و ... از کارشناسان خبره استفاده نموده است می توانیم به صورت تخصصی پاسخگوی عزیزان در این حوزه باشیم.
ج - تعامل و همدلی :
همدلی بین ما و همکاران باعث رو به جلو رفتن مجموعه می گردد و اگر با دستگاه حراست تعامل برقرار شود قطعاً ما شاهد پیشرفت و سرافرازی بانک خواهیم بود.
وی همچنین اظهار داشت ما نیازی به تبلیغات میلیاردی در تلویزیون و رسانه ها نداریم با احتساب نیروهای شرکتی 14000 پرسنل مشغول به خدمت در بانک مسکن هستند هر کدام یک مبلغ برای بانک باشند می توان کل کشور را پوشش داد.
در نهایت مهدوی بیان نمود سالم ترین ، محبوب ترین و بهترین کارکنان بانک در بین همه بانک های کشور ، در بانک مسکن مشغول به خدمتند و باعث افتخار برای بنده است که در کنار شما نفس می کشم. کمک کنیم یک مجموعه خوب ، همدل و همراه با یکدیگر داشته باشیم.
در پایان مهدوی نوید این را داد در حال رایزنی هستیم تا شرایط مناسب تری برای همکاران فراهم شود./ف
آخرین بروزرسانی 1394/11/26