تازه های اخبار تازه های اخبار

با انتصاب اولین بانوی مدیر شعب استانی در شبکه بانکی کشور ، سقف شیشه ای شکسته شد.

انتصاب اولین بانوی مدیر شعب استانی در شبکه بانکی کشور

بررسی سیر حضور زنان در موقعیت های شغلی و مدیریتی در طول دهه های اخیر نشان می دهد که آنان همواره زیر سقف شیشه ای از پیش رفت، بازنگه داشته شده اند؛ اما با وجود این شرایط به مرور شاهد شکوفایی توانایی مدیریتی زنان در عرصه های مختلف نیز بوده ایم که این نشان از ایجاد تحول در نگرش ها به جنسیت در امر مدیریت است . از بین بردن سقف شیشه ای که ریشه در فرهنگی دیرینه دارد فرآیندی آرام و تدریجی خواهد بود که تغییر آن نیاز به زمان و فرهنگ سازی دارد. مدیرعامل محترم بانک مسکن با حذف سقف شیشه ای برای بانوان این بانک و با بدعتی نو در شبکه بانکی کشور سرکار خانم زهرا صداقت علی را به سمت مدیریت شعب استان گیلان منصوب کرد.

بررسی سیر حضور زنان در موقعیت های شغلی و مدیریتی در طول دهه های اخیر نشان می دهد که آنان همواره زیر سقف شیشه ای از پیش رفت، بازنگه داشته شده اند؛ اما با وجود این شرایط به مرور شاهد شکوفایی توانایی مدیریتی زنان در عرصه های مختلف نیز بوده ایم که این نشان از ایجاد تحول در نگرش ها به جنسیت در امر مدیریت است . از بین بردن سقف شیشه ای که ریشه در فرهنگی دیرینه دارد فرآیندی آرام و تدریجی خواهد بود که تغییر آن نیاز به زمان و فرهنگ سازی دارد.

مدیرعامل محترم بانک مسکن با حذف سقف شیشه ای برای بانوان این بانک و با بدعتی نو در شبکه بانکی کشور سرکار خانم زهرا صداقت علی را به سمت مدیریت شعب استان گیلان منصوب کرد.

ابوالقاسم رحیمی انارکی در آیین تکریم و معرفی مدیران شعب استان گیلان ضمن تشکر از تلاشهای مستمر همکاران و پیشکسوتان بانک ،عملکرد مطلوب بانک مسکن  را مرهون این تلاشهای اعلام کرد و با تاکید بر اینکه  نقل و انتقال مدیران شعب استانها ، عامل بالندگی سازمان است خاطرنشان کرد: این نقل و انتقال و جابحایی ها اجتناب ناپذیر بوده و بعنوان یک اصل در حوزه های اجرایی بانک پذیرفته شده که با توجه بر این اصل انتخاب مدیر جدید در چارچوب استراتژیهای بانک و تجاربی که در طی سنوات گذشته کسب شده نشان از عملکرد بهتر مدیران غیربومی در مقایسه با مدیران بومی بوده  که می توانند عملکرد و شاخصهای سازمانی را ارتقای داده و این بعنوان یک استراتژی در کار نقل و انتقال مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: در مجموعه انتصاباتی که در گذشته انجام شده قسمت عمده آن استفاده از افراد غیربومی بوده مگر در مواردی که مدیر آن استان در یاسر استانها فعالیت و گردش کاری داشته باشد و در یک مرحله از انتصابات دوران خدمت خود به استان محل استخدام خود عودت داده می شود و به ندرت مشاهده شده که مدیری در استان خود استخدام شده ، در سطح شعب آن ارتقا یافته و در همان استان مراتب را طی کرده و مسیولیت قبول کند .

مدیر عامل بانک مسکن تاکید کرد: تمهیداتی اندیشیده شده تا میثاق نامه ، تفاهم نامه  و یا منشوری طرحی شود تا افرادی که در چرخه ی مدیریت شعب بانک قرار می گیرند ضمن قبول و امضا آن وارد این چرخه شده و جابجایی ها را بعنوان یک  اصل بپذیرند و اگر شخصی نتواند و یا نخواهد در چرخه مذکور قرار گیرد، ضرورتی بر وردش در چرخه مدیریتی نمی باشد، زیرا این امر برای بانک حیاتی بوده و باعث ارتقای و رشد بانک و همچنین موجب ارتقای خود همکاران هم خواهد شد.

 

رحیمی با اشاره  به اینکه در استان گیلان پتانسیل های خوبی جهت انتخاب مدیران وجود دارد گفت: با توجه به شناختی که از نیروهای توانمند این استان وجود داشت، یک ارفاق قایل شدیم تا بعنوان اولین تجربه مدیریتی همکاران بانو در کل شبکه بانکی کشور، یک مدیر بومی را برای اولین تجربه در این مجموعه داشته باشیم .

وی خطاب به مدیر جدید استان تاکید کرد: کار شما کار بسیار با اهمیتی خواهد بود، زیرا بانک مسکن بعنوان اولین بانک ، اولین مدیر استانی بانو را در سطح کشور منصوب کرده است و به این دلیل تلاش شما باید به مراتب بیشتر شود تا این باعث افتخار مجموعه ی بانک مسکن در بین بانکهای کشور باشد که یک تجربه ی بسیار موفقی را در مجموعه سطوح مدیریتی کشور به منصه رسانده باشیم .

مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به جمعیت 15 درصدی بانوان در این بانک و انتصاب تعدادی از این جمعیت در سمت مدیران ستادی ،که ناشی از  توانایی های کارشناسی و عملی بسیار بالای آنان است خاطرنشان کرد : از این پتانسیلی که در مجموعه شبکه بانک در اختیار ما نهاده شده است می توان در شعب ، دوایر ، معاونین و روسای شعب و حوزه ها و مدیران استانی استفاده کرد و خواستار همکاری حداکثری همکاران با اولین بانوی مدیر شعب کشور شد تا بتوانیم این تجربه را به نحو شایسته به سرانجام رسانده و الگویی برای سایر بانکهای کشور باشیم .

به هرحال این بعنوان یک تجربه ی اولیه مورد حمایت و پشتیبانی مدیریت عالی بانک خواهد بود که این تجربه را بتوانیم بعنوان یک تجربه ی موفق در مجموعه ی بانک مسکن ثبت کنیم.

رحیمی ضمن تشکر از تلاش قابل توجه آقای حسن نوروزی در دوران معاونت و سپس مدیریت ایشان در استان گیلان  و با اشاره به کارنامه موفق مدیریت شان اظهارداشت : استان گیلان در چند سال گذشته ارتقای خوبی رانشان داده است که با توجه به مدیریت و برنامه ریزی مدیرشعب استان و با تفویض اختیار ات انجام شده  در بین معاونین مدیریت اکنون 2 نیرو با توانایی قبول مسیولیت مدیریت را دارا می باشد که امید واریم با همکاری همکاران اصفهان و با مدیریت شایسته مدیر جدید آن استان، بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در اصفهان نیز باشیم.

وی با بیان انتظارات مدیران عالی بانک از همکاران گفت: به دلیل رقابتی ناسالمی که در بین شبکه بانکی کشور، کماکان وجود دارد و استفاده از نرخهای نامتعارف و خارج از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار توسط برخی از بانکها ؛ وضعیت جذب منابع ما جهت تحقق اهداف مطابق با آنچه که مورد نظر بود اتفاق نیفتاده که نیازمند تلاش بیشتر همکاران است .

رحیمی افزود: همکاران ما در اداره کل طرح و برنامه و اداره کل بررسی های اقتصادی و توسعه محصول به این مطلب توجه و عنایتی را داشته اند و محصولاتی را آماده نمودند که متعاقبا" ارسال خواهد شد. یک درصد سود بیشتر در سپرده های یکساله که پس از بررسی وضعیت بازار و سایر بانکها بر همچنین عدم تاثیر نامطلوب بر قیمت تمام شده منابع ؛ با مدت محدود  و تا پایان شهریور ماه اعلام خواهد شد.

مدیر عامل بانک مسکن با بیان رشد بسیار خوب کل بانک در حوزه ی اعطای تسهیلات تاکید کرد: از لحاظ وضعیت درآمد هزینه هم یک سری معضلاتی برای ما به وجود خواهد آمد که به دلیل این معذوریتها می بایست هزینه ها را کاهش داده و درآمدها را افزایش دهیم و از محل افزایش بهره وری بانک با اقداماتی که ظرف مدت پیش بینی شده توسط بانک  تا شهریور ماه سالجاری به بهره برداری رسیده  و از مهرماه قابل اجرا خواهد شده . که رونمایی از این اقدامات در همایش مهرماه مدیران شعب بانک انجام خواهد شد و در دستور کار تمامی واحدهای بانک و شرکتهای تابعه بانک قرار می گیرد . امری بسیار ضروری برای اینده فعالیتهای بانک به دلیل محدودیتهایی است که بر بخشی از فعالیتهای بانک حاکم می شود که همه ی ما می بایست تلاش کنیم تا این برنامه ها را به مرحله اجرا بگذرایم و تا سال 1400 به مرحله ای برسیم که بتوانیم محدودیتها را به انجام برسانیم.

وی با اشاره به اهمیت رعایت ضوابط و مقررات حاکم در بانک افزود: رعایت دقیق مقررات نظارتی به ویژه پس ازاتفاقاتی  که طی چند ماه گذشته رخداده است، ناشی از کم رنگ شدن این امور در بانک می باشد که با رعایت یک سری مسایل پیش پا افتاده از رخداد مجدد این موارد جلوگیری خواهد شد. همچنین با تاکید بر انجام بخشنامه خوانی مستمر در سطح شعب و مدیریتها ،استفاده و بازخوانی دستورالعمل نظارتی به روزرسانی شده در اختیار روسای شعب و عمل به آن ؛  همچنین توجه به نکات جدید در دوره های آموزشی بازآموزی روسای شعب را خواستار شد.

رحیمی ، اتفاق خوب این مدیریت را  نسبت 13درصدی نیروهای ستاد به صف آن دانست ، که در بین مدیریتهای درجه یک ب این میزان کمترین مقدار موجود در کشور میباشد همچنین با ابراز خرسندی از جایگاه استانی این مدیریت اعلام کرد: رتبه سوم استان ، رتبه بسیار خوبی است و انتظار داریم تا پایان سال 98 با برنامه ریزی مدیر جدید استان و با کمک همکاران به رتبه دوم در بین بانکهای استان گیلان ارتقای یافته و با  همچنین با رشد 23 درصدی سپرده ها و کاهش قیمت تمام شده منابع به 5/16درصد و کاهش npl به 4 درصد در پایان سال 98 به اهداف مورد انتظار مدیریت دست یابید .

مدیرعامل بانک مسکن در فراز پایانی سخنان خود با نوید جبران کمبود نیروی انسانی شعب پس از دعوت بکار نیروی های استخدامی جدیدالورود؛ با اشاره به توجه به اصل شایسته سالاری افزود:  ضرورت دارد تا مکانیزم و روشهایی را تهیه کنیم تا شایسته ترین همکاران را در مناصب تعیین شده بکار گیریم و همچنین با شروع اقداماتی در کانون ارزیابی مدیران بتوانیم با رعایت اصول شایسته سالاری براساس شایستگی مدیران انتخابی از بین چند انتخاب داشته باشیم.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان نیز با حضور در آیین تکریم و معرفی مدیران شعب استان گیلان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده آقای نوروزی ، انتخاب بانوی مدیر جدید را امری قابل تقدیر دانسته و اظهارداشت: توجه به جوانان و بانوان از سیاستهای دولت و مورد تاکید استاندار گیلان است تا بتوانیم تبعیضی که به دلیل کم توجهی و یا بی توجهی بعنوان یک نقیصه در مدیریت ما مشاهده میشود را جبران نماییم.

اصغر جمشید نژاد ابراز امیدواری کرد تا با مشاهده نوع متفاوتی از مدیریت توسط این بانک و کسب موفقیتهای روزافزون ، موجب ترغیب سایرین در استفاده از بانوان در پستهای مدیریتی باشیم . نقیصه ای که در آمار مقایسه ای برای رشد منابع انسانی و انجام وظایفی که بانوان عهده دار آنها هستند دارای عملکرد مناسب و مطلوبی می باشند.همانند حضور درخشان بانوان در آزمونهای دانشگاهها ، کسب موفقیتهای تحصیلی و مدارج عالی که این موارد در گزینش و بکارگیری مناصب مدیریتی با نگاه تبعیض آمیز آمیخته شده که می بایست با افزایش سهم آنان در گزینشها و مناصب مدیریتی مورد اصلاح قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه مسکن از ابتدا بعنوان یک ماهیت و ضرورت زندگی بشر مورد اهمیت بوده است افزود: در موقعیت فعلی تطمیع و تکمیل واحدهای مسکن مهر جهت اقشارضعیف تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از موضوعات قابل اهمیت بوده و با توجه به دین ما به این طبقه از جامعه ،در صورت عدم تحقق منجر به التهاب گردیده و نگران کننده می باشد .

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان سند تدوین شده دولت برای سال 1400 را سند تحول مسکن با تکیه بر ساخت واحدهای بافت فرسوده و سکونتگاههای موجود در این بخش از شهرها اعلام کرد که با توافق صورت پذیرفته مابین بانک مسکن، وزارت راه و شهرسازی و دولت بتواند کارایی لازم برای تامین این نیازها را داشته باشد.

جمشید نژاد نکته حایز اهمیت را ارایه تسهیلات توسط بانک تخصصی مسکن به طبقات ضعیف و حاشیه نشین جامعه دانست و خاطرنشان کرد: در استانهای شمالی کشور که مهاجر پذیر بوده و فاکتور جمعیت یکی از ضرورتها می باشد، می بایست  مشکلات مربوط به افزایش جمعیت را با نگاه اینده نگرانه مورد توجه قرارگرفته و مسکن مورد نیاز استان تامین گردد.

در ادامه این آیین مدیر جدید شعب استان گیلان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر و همکاران مدیریت و شعب استان اظهارداشت: آرزومندم بعنوان اولین بانوی مدیریت در شبکه بانکی کشور با بهره گیری از توان همکارانم به شایستگی از عهده این ماموریت خطیر بر امده و در این میثاق اعلام میدارم که تمام توان خود را در تحقق اهداف بانک و استراتژیهای آن بکار خواهم برد و برنامه های اجرایی خود را با ضرورت پایبندی به اهداف عملیاتی بانک ، مدیریت بهینه هزینه ها ، افزایش درامدهای کارمزد محور و تکالیف بانک در حوزه ی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری تبیین و اجرا نمایم .

زهرا صداقت علی افزود: امید آن دارم تا با حمایت مقامات عالی استان و با همدلی و همکاری همکاران تلاشگرم در پیشبرد اهداف عالی بانک به منظور ارتقای جایگاه عالی بانک مسکن در استان و کشور موفق عمل نمایم . زیرا به دلسوزی و مسیولیت پذیری ، تخصص ، پشتکار و همراهی همه ی همکارانم در استان ایمان دارم و از اینرو با توجه خاص به سرمایه انسانی و بکار گیری روشهای انگیزشی ، رعایت اصول عدالت محوری و شایسته سالاری ، اعتماد و اطمینان، صداقت و همدلی ، تقویت روحیه هم اندیشی و تعامل و تعهد پی گیری مستمر امور ، نظارت اثربخش و بهره گیری از تجارب گذشته در این مسیر پیش خواهم رفت .

همچنین در این نشست مدیر سابق این استان با ارایه گزاش آماری از عملکرد مطلوب و موفقیتهای کسب شده استان گیلان  در دوره تصدیشان ، استفاده از خرد جمعی و مشارکت همکاران در تصمیمات اتخاذ شده و براساس آن شواهد مورد نظر میدانی را راهگشای عملکرد خود اعلام داشتند.

حسن نوروزی ضمن تشکر از مدیرعامل محترم بانک در خصوص انتخاب اولین بانوی مدیرشعب استانی در شبکه بانکی از استان گیلان، خاطرنشان کرد: حال استان ما خوب است و این امر جز با لطف و عنایت خداوند و تشریک مساعی همکاران و با بهره گیری از خرد جمعی و کار تیمی حاصل نمیشد. و از همکارانم استدعا دارم تا با همراهی خالصانه مدیر استان توفیقات استان را استمرار بخشند.

 

معاون اجرایی مدیریت گیلان نیز در تشکر از خدمات آقای حسن نوروزی ایشان را منشای خیرات و ثمرات و برکات استان دانستند و افزودند: سازماندهی ، برنامه ریزی و توجه ویژه به منابع انسانی بعنوان اصل پایدار و جوان سازی مسیولین شعب استان ، خون تازه ای بود که در زمان مدیریت ایشان در شریانهای بانک وارد شد و توانست در دوره های متمادی گوی سبز را از سایر استانها برباید .

سید محسن موسوی با اعلام حمایت تمامی همکاران از مدیر جدید ابراز امیدواری کرد تا روند موفقیتهای استان استمرار یافته و با صلابت و قدرت بیش از پیش در راه رسیدن به اهداف عالی بانک موفق عمل باشیم.

آخرین بروزرسانی 1397/9/11