تازه های اخبار تازه های اخبار

حضور اعضا هییت مدیره بانک در استان گیلان

بازدید از پروژه های مسکن مهر استان گیلان توسط اعضا هییت مدیره بانک

 

 

 

                       وصول مطالبات معوق و جذب منابع ،دورویکرد اصلی بانک در سال 1398می باشد


به گزارش روابط عمومی گیلان در سفر دو روزه عضو هییت مدیره بانک که با همراهی محمد حسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک و رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای انجام گردید از پروژه های مسکن مهراستان بازدید و نسبت به حل مشکلات آن تصمیمات مقتضی اتخاد شد.
براساس این گزارش در زمان حضور عضو هییت مدیره بانک جلساتی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و انبوه سازان جهت کمک به پروژه های مسکن مهر استان گیلان برگزار گردید .نادر قاسمی با بیان اینکه یکی از برنامه های دولت در سال 98 اتمام پروژهای مسکن مهر می باشد، تاکید کرد: در صورت ارایه برنامه زمانبندی تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر توسط پیمانکاران و انبوه سازان ،بانک مسکن آمادگی هرگونه کمکی را در چارچوب مقررات بانک مرکزی دارد.
وی همچنین درنشستی که با حضور مدیران و مسولین شعب مدیریت گیلان برگزار گردید ضمن تشکر از عملکرد خوب استان در جذب و تخصیص منابع،کاهش بهای تمام شده پول و فروش اقساطی واحد های  مسکن مهر، کسب رتبه ششم در ارزیابی عملکرد سال 97استان را مرهون برنامه ریزی درست و منسجم مدیریت دانست ،عضو هییت مدیره بانک وصول مطالبات معوق و جذب منابع  را دو رویکرد اصلی بانک در سال جاری برشمرد و یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد مطالبات را عدم رعایت بهداشت اعتباری و اعنبارسنجی درست مشتریان دانست و کنترل تخصیص و مصرف صحیح تسهیلات را از همکاران خواستار شد .نادر قاسمی ضمن تاکید بر فعال بودن کمیته های وصول مطالبات مدیریت ها ،یکی از راههای جبران کمبود جذب منابع را وصول مطالبات غیر جاری دانست که می تواند کمک شایانی به اجرایی شدن طرحهای بانک و دولت نماید. وی همچنین استفاده از شرایط بوجود آمده در طرح تبصره 35را یکی از ابزارهای مهم وصول مطالبات معوق برشمرد و تلاش تمامی همکاران در کاهش میزان مطالبات بانک از فرصت موجود را خواستار شد .
نادر قاسمی اظهار داشتند : در سال جدید دولت در طرح اقدام ملی برنامه احداث 400هزار واحد را تا پایان سال 1399در دستور کاردارد لذا با توجه به اهمیت بخش مسکن و نقش آن در اقتصاد کل کشور، بانک مسکن می تواند در تحقق شعار رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری در سال جدید نام گذاری گردید نقش بسزایی را ایفا نماید. وبانک مسکن را بعنوان بازوی توانمند دولت در تحقق اهداف بخش مسکن دانست.
در ادامه این نشست مدیر امور اعتباری بانک با تشریح سیاست های اعتباری بانک در سال جاری ،اولویت را بر پرداخت تسهیلات به واحدهای میان متراژ دانست و تاکید کرد :نظارت بر اجرای سیاست های اعتباری در بازرسی های ادواری مورد انتظار می باشد . محمد حسن علمداری با ارایه طرح تسهیل صدور ضمانت نامه برای شعب ابراز امیدواری نمود شعب با توجه به پتانسل بوجود آمده در افزایش درآمد های بانک از خدمات کارمزد محور، تمام تلاش خود را به کار گیرند .
همچنین زهرا صداقت علی مدیر شعب استان در این نشست ضمن ابراز خورسندی از حضور مدیران ارشد در جمع همکاران ساعی  با ارایه گزارش عملکرد استان در بخشهای مختلف، برنامه های مدیریت در تحقق اهداف بانک در سال جدید را تشریح  و از تلاش و همراهی همکاران استان تقدیر نمودند .
در ادامه این نشست  لوح سپاس و تندیس بانکداران  برتر استان گیلان توسط عضو هییت مدیره بانک به امیر مظفری رییس شعبه دانشگاه رشت ،یاسر حسین نژاد رییس شعبه دکتر معین آستانه اشرفیه و مجتبی نوروزی رییس شعبه املش اهدا گردید.
در پایان این سفر دو روزه ،عضو هییت مدیره بانک از دوایر مدیریت و شعب شهرستان رشت بازدید نمودند .
 

آخرین بروزرسانی 1398/4/13