نمایش اخبار نمایش اخبار

آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی :

نقش بانک مسکن در ایجاد آرامش بین مردم انکار ناپذیر است

ناصری مدیر شعب استان خراسان شمالی در راستای برقراری تعاملات بیشتر و استماع مشکلات مردم و حل آنها، با آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد دیدار و گفتگو کرد

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان در این دیدار با اشاره به محتوای آیه 80 سوره مبارکه نحل، نقش مسکن در آرامش اجتماعی خانوارها را بسیار پراهمیت دانست و وجود مسکن را مایه آرامش و آسایش مردم توصیف کرد. وی همچنین پرداخت اجاره بهای سنگین، اسباب کشی و نگرانی های ناشی از آن را از تبعات اجتماعی اجاره نشینی برشمرد.

امام جمعه بجنورد در این دیدار با تاکید برنقش بسیار مهم بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی- تخصصی در زمینه خانه دار کردن مردم، بر لزوم تسهیل گری حداکثری در پرداخت تسهیلات مسکن اشاره کرد . وی در این دیدار به درخواست مردم برای تسهیل گری های بیشتر در بخش اخذ تضامین بانکی برای تقسیط و تحویل مسکن مهر گلستان شهر بجنورد، اشاره کرد و از مدیر شعب خراسان شمالی خواست در اخذ ضمانت تسهیلات حداکثر همکاری و گره گشایی را با مردم شریف استان داشته باشد.

در ادامه ناصری مدیر شعب خراسان شمالی با توضیح عقود اسلامی مورد استفاده در بانک مسکن، پرداخت تسهیلات تحت عقود مشارکت مدنی، خرید و جعاله مسکن را از پر کاربردترین عقود اسلامی در بانک مسکن عنوان کرد، که لزوما تسهیلات پرداختی در آن، صرف ساخت یا خرید یا تعمیر مسکن خواهد شد که کاملا منطبق بر مقررات و ضوابط بانکداری اسلامی است.

مدیر خراسان شمالی با اشاره به شرایط و ضوابط پرداخت تسهیلات مسکن، مدت زمان طولانی بازپرداخت و مبلغ بالای تسهیلات خرید و ساخت واحد مسکونی در بانک مسکن را در سیستم بانکی کشور بی نظیر و بی رقیب دانست.

وی در ادامه تصریح کرد: تسهیل گری لازم در پرداخت تسهیلات روستایی و مناطق سیل زده استان با قبول ضمانت زنجیره ای و تشکیل پرونده تسهیلاتی و پرداخت تسهیلات طی یک مرحله و درکوتاه ترین زمان ممکن، در بانک مسکن صورت می پذیرد که البته ضمانت زنجیره ای در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی باعث معضلاتی در تسهیلات روستایی بانک مسکن گردیده است.

مدیر شعب خراسان شمالی در ادامه از آیت الله یعقوبی امام جمعه بجنورد خواست از ظرفیت های ایمه جمعه استان برای بحث وصول مطالبات و بازگشت بیت المال به خزانه دولت و گره گشایی بیشتر از مردم استفاده شود و به بانک در این بخش کمک شود.

ناصری در پایان بر آمادگی کامل بانک مسکن با دفتر نماینده ولی فقیه در استان برای همکاری و حل و فصل مشکلات مردم استان تاکید کرد.

آخرین بروزرسانی 1398/10/28