نمایش اخبار نمایش اخبار

در مشهد مقدس برگزار شد:

دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک مسکن

به گزارش اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، در این مراسم قدرت اله شریفی -مدیرعامل بانک مسکن طی سخنانی با اشاره به ایام ولادت حضرت زهرا(س) ، حضرت علی(ع) وماه رجب اظهار امیدواری کرد بتوانیم درپناه قران کریم وایمه اطهار(ع) مورد رحمت درگاه خداوند متعال قرار گیریم.
مراسم اختتامیه دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک مسکن با حضور عباس سلیمی – موذن بزرگ جهان اسلام، اساتید حوزه علوم قرآنی و مدیران و کارکنان بانک مسکن در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، در این مراسم قدرت اله شریفی -مدیرعامل بانک مسکن طی سخنانی با اشاره به ایام ولادت حضرت زهرا(س) ، حضرت علی(ع) وماه رجب اظهار امیدواری کرد بتوانیم درپناه قران کریم وایمه اطهار(ع) مورد رحمت درگاه خداوند متعال قرار گیریم.

مدیرعامل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان ایمه اطهار(ع) در خصوص قران کریم گفت: امام علی (ع) در این خصوص می فرمایند ،قران برای بدترین دردها یعنی گمراهی ونفاق شفا ودارواست وهرکس با آن همنشین شود برهدایتش افزوده می شود . قرآن بخوانید که بهار دل هاست واز نور آن شفا یابید که شفا دهنده سینه هاست و تلاوتش را نیکو به جا آورید که سودمندترین حکایت هاست.

شریفی درادامه سخنان خود اظهار داشت : قران جمع تمام اعتقادات وروش های انبیا را در بردارد وبرنامه جهانی برای بشر آورده است . تمامی انسان ها ودانشمندان آزاده براین اعتقاد هستند که تنها در سایه قران می توان به زندگی ایده ال دست یافت ودرغیر این صورت باید شاهد سقوط بشر در دره های گمراهی با رنگ وبوی توسعه، باشیم..

درادامه این مراسم استاد عباس سلیمی - داوربین المللی قران کریم و موذن بزرگ جهان اسلام نیز طی سخنانی گفت : حضورشرکت کنندگان مسابقات قرآنی بانک مسکن در جوار بارگاه مطهر حضرت امام رضا(ع) نشان دهنده تجدید میثاق با قرآن و عترت است ودر واقع برگزاری مسابقات قران وسیله ومقدمه ای برای بیان این حقیقت است.

وی با قدردانی ازتلاش های مدیران ومسوولان بانک مسکن در برگزاری این دوره از مسابقات قران بیان کرد :امیدوارم شاهد گسترش کمی وکیفی این مسابقات وبهره وری بیشتر از ساحت قرآن باشیم.

استاد سلیمی با مثبت ارزیابی کردن این مسابقات تاکید کرد : باید بدانیم رمز استمراراین حرکت مطلوب در گروی ایجاد پویایی وتکامل در آن است وباید ادامه یابد تا ازثمرات آن بیشتر بهره مند شده وبه خانواده کارکنان نیز تسری یابد.

وی با بیان اینکه باید سعی کنیم قران را به صورت کاربردی در زندگی به کار گیریم اظهار کرد: برخی ازسازمان ها به نحو مطلوب به اشاعه فرهنگ قرانی می پردازند ، زیرا مدیریک سازمان مسوولیت دارد که به سلامت روح ونفس نیروی انسانی بپردازد که راه آن ایجاد مصونیت فرهنگی است.

استاد سلیمی تاکید کرد: همیشه حفاظت اطلاعات ،دوربین های مدار بسته وپلیس وزارت اطلاعات نمی تواند مراقب عملکرد کارکنان سازمان ها باشد ، بلکه کارکنان نیازمند پلیس درونی هستند و آن هم اعتقاد به خدا وروز قیامت است که می توان با حمایت مدیران از برنامه های قرانی این روحیه وسلامت را در کارکنان ایجاد نمود.

بر اساس این گزارش ، در حاشیه این مراسم شعبانعلی بهرام پور- رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن – طی گفتگویی به تشریح اهداف برگزاری این دوره از مسابقات پرداخت و گفت: تقویت روحیه اخلاق محوری در بانک، سالم سازی سیستم بانکی و برقراری ارتباط و تعامل هر چه بیشتر در بین کارکنان از اهداف دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم می‌باشد.

وی دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک مسکن را بزرگترین مسابقه در سطح سیستم اقتصادی کشور عنوان و تصریح کرد : تمامی کارکنان بانک اعم از رسمی، قراردادی، شرکتی و حتی کارکنان بخش‌های تابعه بانک نظیر کارگزاری بانک مسکن در این مسابقه حضور دارند.

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن افزود: طی سال‌های اخیر، حداکثر تلاش گروه برگزار کننده مسابقات بر افزایش جذب بیش از پیش گروه‌ها و سلیقه‌های گوناگون کارکنان بانک به شرکت در مسابقات، ایجاد تنوع در جزوه‌ها و منابع آزمون‌ها و استفاده از خبره‌ترین کارشناسان، پیاده سازی شده است.

وی در تشریح ویژگی های خاص این دوره از مسابقات تصریح کرد : به منظور تقویت نگرش مفهوم محوری مسابقات و توجه و ایجاد انگیزه به این رشته ها ، امسال برگزیدگان رشته های کتبی نیز به منظور انجام مسابقه به مشهد مقدس دعوت شدند .

بهرام پور تعداد شرکت کنندگان دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم را در رشته های شفاهی 410 نفر، مفاهیم 416 نفر و هنری و پژوهش را 57 نفر عنوان و اظهار کرد : در این دوره از مسابقات رشته تحقیق و پژوهش به عناوین رشته ها افزوده شد که تجربه بسیار خوب و موفقی بوده و از استقبال خوبی برخوردار بوده است.

رییس اداره کل روابط عمومی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش کیفیت دهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک مسکن تصریح کرد : شیوه داوری غیر حضوری مسابقات یکی از راهکارهایی است که با هدف یکسال سازی داوری مسابقات و برگزاری هر چه عادلانه تر در حال حاضر اجرا می شود.

رییس اداره کل روابط عمومی تصریح کرد: رشته های ترتیل ، تحقیق ، حفظ یک سوره آزاد ، حفظ یک جزی آزاد ، حفظ بیش از دو جزی ، ترجمه یک جزی نهج البلاغه ، تفسیر موضوعی ، تحقیق و پژوهش ، خطاطی و اذان از جمله رشته‌هایی است که کارکنان مرد بانک مسکن در این دوره مسابقات در آن شرکت کرده و به رقابت پرداختند.

وی افزود : کارکنان زن بانک مسکن نیز با حضور چشمگیر در این دوره از مسابقات در رشته های ترتیل ، روان خوانی، حفظ آزاد یک سوره ، حفظ یک جزی آزاد، ترجمه یک جزی ، نهج البلاغه ، تفسیر موضوعی، تحقیق و پژوهش و خطاطی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

آخرین بروزرسانی 1393/11/20