پیشینه مدیریت شعب استان پیشینه مدیریت شعب استان

بانک مسکن از سال 1341 فعالیت خود را در استان اصفهان با شعبه کمال اسماعیل (شعبه مرکزی اصفهان) و شش واحد فردوسی، نایین، نجف آباد، خمینی شهر، جنوب و شهرضا آغاز نمود.
با توجه به تنها شعبه بانک مسکن در اصفهان تا سال 1369به صورت متمرکز و از تهران هدایت می شد که با ایجاد سرپرستی منطقه مرکز اصفهان در سال 1369 این سرپرستی فعالیت خود را با تحت پوشش گرفتن سه استان اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری آغاز نمود. در ابتدا شعب مستقل این استانها و واحدهای تحت پوشش آنها هر کدام به عنوان شعبه ای تحت نظر سرپرستی منطقه مرکز اصفهان قرار گرفت. از اولین شعب سرپرستی منطقه مرکز اصفهان می توان به شعب مرکزی اصفهان- اردستان- نایین- شهرضا- نجف آباد- خمینی شهر- کاشان- ولیعصر- گلپایگان و خوانسار در استان اصفهان- مرکزی یزد- اردکان- ابرکوه- بافق- در استان یزد و مرکزی شهرکرد، بروجن- فارسان در استان چهار محال و بختیاری اشاره نمود.
در خردادماه 1369 سرپرستی منطقه مرکز اصفهان با ریاست آقای رضا بصیری فعالیت خود را شروع نمود که اکنون در ابتدای سال 1389 این تعداد به 103 نفر رسید. اولین دوایر مدیریت اصفهان دایره مالی و اعتباری، دایره تدارکات و دایره امور اداری بودند که در حال حاضر این تعداد به دوازده دایره رسیده است.
از اصلی ترین علل ایجاد مدیریت در استان اصفهان و دیگر استانها گسترش شعب بانک مسکن و ارایه خدمات مطلوب در اقصانقاط کشور و هماهنگی هرچه بیشتر با شعب بانک با توجه به بعد مسافتی این شعب تا تهران بود در پایان خرداد ماه 1376 استان یزد از سرپرستی منطقه مرکز اصفهان با 16 شعبه جدا شد و به صورت مستقل با عنوان مدیریت شعب استان یزد به فعایت پرداخت . در مرداد ماه سال 1385 نیز استان چهار محال و بختیاری با 8 شعبه از سرپرستی منطقه مرکز اصفهان جدا شد و استان اصفهان با عنوان مدیریت شعب استان اصفهان با 7 شعبه به فعالیت خود ادامه داد.
در ادامه فعالیت رو به رشد بانک مسکن مدیریت شعب استان اصفهان پس از دو دهه از تاسیس این مدیریت، تعداد شعب این استان به 83 شعبه متشکل از 78 شعبه ریالی و 5 شعبه ارزی ریالی رسید این مدیریت طی بیست سال فعالیت خود شاهد حضور آقایان رضا بصیری، محمد اعتصام، بیژن وطن پور، ابراهیم ناییب زاده خیامی،محمد رضا کیانی و مهدی کریمی به سمت مدیریت این استان بوده است که اکنون قریب به مدت 3 سال است آقای مهدی کریمی عهده دار این سمت خطیر در استان اصفهان است.
تلاش، همت و پشتکار مدیران بانک مسکن و همکاران این بانک منجر به نایل آمدن به رتبه شش بانک مسکن در بین بانکهای استان شده است.
موقعیت استثنایی شهر و استان اصفهان و بافت صنعتی- تولیدی- گردشگری این استان عرصه مناسبی برای توسعه فعالیتهای اقتصادی و رشد ساخت و ساز در این استان فراهم نموده است که با تدبیر مسیولان مدیریت اصفهان تمهیدات مناسبی جهت کمک به رشد ساخت و ساز و فراهم نمودن بستر مناسب برای خانواده های این استان ایجاد شده است.
این مدیریت با بهره مندی از این نیروهای مجرب و مزایای برتر رقابتی بانک مسکن و در راستای برنامه های پنجم توسعه گام بر می دارد تا به حمد خداوند متعال بتواند به جایگاه و رسالت اصلی خود در بازار پول و سرمایه و رفع نیاز اقشار جامعه در تامین مسکن دست پیدا کند.
این بانک فعالیت خود را با حسابهای پس انداز ازاد (تلفیقی از سپرده کوتاه مدت و حسابهای قرض الحسنه بود که هم سود پرداخت می نمود و هم جایزه داشت)، حسابهای تامین مسکن (که جهت اعطای تسهیلات به کارمندان ادارات بود)، حسابهای پس انداز برنامه ای (که جهت اعطای تسهیلات به عموم مردم استفاده می شد) و انواع سپرده های مدت دار شروع نمود.
گفتنی است ساختمان این مدیریت در آذرماه سال89 از خیابان میربه ساختمان جدید واقع در خیابان کمال اسماعیل انتقال یافت و هم اکنون تعدادی از دوایر این مدیریت(10دایره) در ساختمان جدید و مابقی دوایر(3دایره) در ساختمان قدیمی بانک مشغول به فعالیت هستند.