تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب کردستان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا؛

"بیش از چهار هزار کردستانی با کمک بانک مسکن در سال 97صاحب خانه شدند"

مدیر شعب استان کردستان از خانه دار شدن بیش از چهار هزار کردستانی با کمک بانک مسکن در سال 97 در گفتگو با خبرگزاری ایرنا خبر داد

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان کردستان ، جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان در گفتگو با خبرنگار خبرگاری ایرنا به ارایه گزارش عملکرد بانک در استان پرداخت و گفت: این بانک در سال گذشته با پرداخت تسهیلات در بخش های مختلف به صاحبخانه شدن چهار هزار و 828 کردستانی در سال 97 کمک کرده است.

وی همچنین اظهار داشت : پارسال این بانک 2 هزار و 801 میلیارد ریال تسهیلات در قالب هفت هزار و 885 فقره قرارداد پرداخت کرد که حدود 90 درصد در بخش مسکن بوده  است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات بخش مسکن این بانک شش هزار و 292 فقره به مبلغ 2 هزار و 502 میلیارد و 214 میلیون ریال بوده است، اضافه کرد: این میزان شامل چهار هزار و 828 فقره به مبلغ 2 هزار و 262 میلیارد و 285 میلیون ریال تسهیلات خرید و ساخت می باشد.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان در ادامه افزود: یک هزار و 464 فقره به میزان 239 میلیارد و 529 میلیارد ریال از تسهیلات بخش مسکن نیز برای تعمیر به متقاضیان تعلق گرفته است.

سلیمی یادآور شد: بانک مسکن کردستان در سال گذشته 298 میلیارد و 786 میلیون ریال تسهیلات در قالب یک هزار و 593 فقره قرارداد در بخش سایر موارد به متقاضیان خود تسهیلات پرداخت کرده است.

وی به عملکرد بانک مسکن در طرح ملی بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و ناکار آمد اشاره کرد و گفت: این بانک همسو با برنامه های دولت برای احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری و همگام با اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری است.

مدیر شعب بانک مسکن کردستان افزود: در این راستا سال گذشته 74 میلیارد و 200 میلیون ریال برای احداث 212 واحد مسکونی در مناطق بافت فرسوده تسهیلات پرداخت کردیم.

سلیمی یادآور شد: مجموع قراردادهایی که بانک مسکن به بخش قرض الحسنه همچون ازدواج ، اشتغال و اقشار خاص پرداخت کرده به 362 میلیارد ریال رسیده که تمام این منابع از فعالیت های خود بانک تامین اعتبار شده است.

بانک مسکن در استان کردستان دارای 24 شعبه است که 10 مورد از این شعبات در شهر سنندج و 14 مورد نیز در سایر شهرستان ها خدمات رسانی می کنند .

آخرین بروزرسانی 1398/2/7

مطالب مرتبط مطالب مرتبط