تازه های اخبار تازه های اخبار

سلیمی در نشست دفاتر تسهیلگری کردستان:

دفاتر تسهیل گری می توانند محور احیای بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری باشند

نشست هم اندیشی مدیریت شعب استان کردستان با دفاتر تسهیل گری در سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد و مدیر شعب استان کردستان بر نقش دفاتر تسهیل گری در احیای بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان توسعه بخش مسکن را رکن اصلی توسعه در هر جامعه ای عنوان کرد و گفت: توسعه بخش مسکن می تواند در تحرک سایر بخشهای اقتصادی و ارتقای سطح معیشتی مردم نقش بسزایی داشته باشد و کلید اصلی توسعه بخش مسکن ، همدلی و همکاری تمامی سازمانها و نهادهای مرتبط در جهت آگاهی بخشی به مردم در احیای بافتهای فرسوده و ناکارآمد و توسعه بخش مسکن است. وی به تشریح اقدامات بانک در احیای بافتهای فرسوده و ناکارامد شهری و توسعه بخش مسکن پرداخت و گفت: بانک مسکن در طرحهایی همچون مسکن مهر در استان کردستان بیش از 40 هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان در جهت توسعه بخش مسکن و تهیه مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد جامعه ایجاد کرده است و نقش بسیار مهمی در توسعه بخش مسکن استان داشته است.

سلیمی  به نقش دفاتر تسهیل گری در احیای بافتهای فرسوده و ناکار آمد و توسعه محلی اشاره کرد و ابراز داشت: رویکرد دفاتر تسهیل گری در محلات ، توسعه همه جانبه مناطق کم برخوردار و کمک به توزیع عادلانه خدمات دولتی و نیز ارتقای سطح معیشتی و فرهنگی این مناطق است و این دفاتر می توانند محور اصلی دولت در احیای بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری باشند.

وی از آمادگی بانک مسکن در آموزش دفاتر تسهیل گری جهت آشنایی با تسهیلات و خدمات بانک خبر داد و اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایف بانک مسکن احیای بافتهای فرسوده و ناکارآمد است و دفاتر تسهیل گری می توانند با آگاهی از بسته های اعتباری بانک و نیز  تشریح امتیازات و روشهای تأمین مالی برای مردم ، نقش ارزنده ای در توسعه بخش مسکن بویژه احیای بافتهای فرسوده و ناکارآمد داشته باشند.

گفتنی است در ادامه این نشست مدیران دفاتر تسهیل گری استان مشکلات و راهکارهای توسعه بخش مسکن در مناطق کم برخوردار و حاشیه ای و بافتهای فرسوده را با مدیر استان به مشورت گذاشتند.

آخرین بروزرسانی 1400/5/27

مطالب مرتبط مطالب مرتبط