سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

برگزاری همایش فصلی روسای شعب بانک مسکن دراستان خراسان شمالی

در همایشی که با هدف انتقال بیانات مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران و روسای ادارت مرکزی بانک به همکاران برگزار گردید کلیه موارد مطرح شده توسط مدیران عالی بانک به همکاران استان منتقل شد.

دراین همایش که با حضور روسای شعب و روسا، معاونین و کارشناسان دوایر ستاد مدیریت برگزار گردید مجید اسدی فر مدیر شعب استان ضمن ابلاغ پیام تشکر مدیر عامل بانک بابت زحمات همکاران در حفظ دستاوردهای گذشته، و تلاش در جهت افزایش منابع علی رغم مشکلات و تنش های شش ماهه اول سال97، کوشش های خستگی ناپذیر همکاران را شایسته تقدیر دانست و خواستار استمراراین تلاش ها در جهت ارتقای وضعیت موجود به وضعیت ایده آل و موفقیت در کلیه بخش ها با برطرف نمودن نقاظ ضعف و تقویت نقاط قوت شد.

   اسدی فربه نقل از رحیمی انارکی مدیر عامل بانک گفت: اگر بخواهیم بهره وری بیشتری داشته باشیم بالاجبار باید قیمت تمام شده منابع را کاهش دهیم و به دنبال منابع ارزان قیمت باشیم.

   وی در ادامه انتقال موارد مطرح شده توسط مدیرعامل بانک، با بیان اینکه بانک در پرداخت تسهیلات رشد خوبی داشته و بیش از 9 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است افزود: در جهت تداوم این موفقیت ها،تمام تلاش ما باید این باشدکه بتوانیم با تبلیغات و بازاریابی مناسب مبلغ تسهیلات پرداختی از محل اوراق را افزایش دهیم تا هم جذابیت سپرده ممتازکه یک محصول کم هزینه می باشد برای مشتریان افزایش یابد هم بهره وری بانک در بخش تسهیلات پرداختی ازاین محل ارتقا پیدا کند.

   مدیر استان با اشاره به اهمیت مساله بهره وری،انتخاب این موضوع برای همایش مدیران ارشد را نشاندهنده توجه ویژه هیات مدیره بانک به این مقوله دانست و گفت: ماهم دراین استان به تاسی از سیاست های هوشمندانه هیات مدیره بانک در مساله بهره وری،همایش فصلی روسای شعب استان را با همین رویکرد آغاز کردیم و امیدواریم این اقدام،گام مثبت و آغازینی باشد برای حرکت به سمت بهره وری بیشترو نهادینه شدن این فرهنگ در تمامی سطوح کارکنان.

   اسدی فرنهادینه شدن فرهنگ بهره وری دربین کارکنان و افزایش سطح بهره وری را یکی از بهترین راهکارها جهت جبران کم شدن درآمد بانک عنوان کرد و تصریح کرد: این دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است که همه باید به آن پایبند باشند و سالها طول می کشد تا این کاهش درآمد جبران شود.

   وی به نقل ازرحیمی انارکی ادامه داد: مساله بهره وری در هفت محور و 33 برنامه در حال پیگیری است که با توجه به اهمیت موضوع باید به کمپینی در بانک تبدیل شود تا کلیه همکاران از اهمیت موضوع اطلاع پیداکرده و بدانند که حیات و ممات بانک به اجرای این برنامه وابسته است و عدم آگاهی همکاران از این موضوع،برنامه های بانک در خصوص اجرای این ماموریت مهم را با مشکل روبرو خواهد ساخت.

   مجید اسدی فردر بخش دوم سخنان خود با محوریت انتقال بیانات اعضای هیات مدیره بانک،به نقل از آقا ملایی عضو هیات مدیره بانک،وظایف همکاران بازرس درحوزه نظارت را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: کنترل و نظارت مستمر بر عملکرد شعب از سوی دوایر کنترل و نظارت و در بازه های زمانی کوتاه مدت،ریسک بروز تخلف از سوی کارکنان را کاهش داده و منجر به بسته شدن روزنه ها و مجراهای فساد خواهد شد.

   مدیر استان در ادامه،پیگیری جدی وصول مطالبات را به عنوان ارزانترین منبع تجهیز مالی،یکی از محورهای گفتگوی نادرقاسمی عضو دیگر هیات مدیره بانک در همایش مدیران ارشد و از مسایل مورد تاکید وی عنوان و اظهارکرد:اگر به دنبال بهره وری و بهره ورشدن هستیم باید تلاش کنیم تا وضعیت خود را در رابطه با شاخص های مرتبط با Npl و ریسک اعتباری ارتقا داده و مطالبات معوق را کاهش دهیم.

   وی افزود: از محل وصول اقساط است که می توانیم قدرت تسهیلات دهی خودرا افزایش داده و تقاضاهای مشتریان در حوزه تسهیلات را پاسخ دهیم،چنانچه نتوانیم مطالبات خودرا که یکی از آیتم های اثرگذار در کاهش نرخ بهای تمام شده پول می باشد را به حیطه وصول در بیاوریم نباید انتظار بهره وری در فعالیت هایمان را نیز داشته باشیم.

   اسدی فر ادامه داد: 90درصد تسهیلات پرداختی از سوی شعب باید در بخش مسکن باشد و با توجه به اینکه افزایش معوقات در اغلب موارد متاثر ازپرداخت تسهیلات به افراد غیر متخصص می باشد، اگر تدبیری اندیشیده شود تا عمده تسهیلاتی که پرداخت می شود با نظارت و مدیریت صحیح در بخش مسکن و به افرادی که تخصص داشته و رزومه کاری مثبت مرتبط با ساخت و سازمسکن دارند پرداخت گردد قطعا تسهیلات پرداختی از سوی ما به مطالبات معوق تبدیل نخواهد شد.

   تاکید بر کاهش هزینه های غیرضروری در کلیه بخش ها به عنوان یکی از راهکارهای اثرگذار در توسعه بهره وری و افزایش کارایی،از دیگر موارد مورد تاکید مدیر شعب استان بود که به نقل از دکتر دهقان عضو هیات مدیره بانک بیان شد.

   مجید اسدی فر با بیان اینکه بازدهی نرخ پرتفوی اعتبارات بانک و هزینه منابع جمع آوری شده باید به گونه ای باشد که اختلاف نرخ بین این دو آیتم علاوه بر پوشش هزینه های بانک،سوددهی بانک را نیزبه دنبال داشته باشدگفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که برآیند فعالیت های ما افزایش درآمد های بانک را به دنبال داشته باشد ویکی از مهمترین ابزارهای ما در نیل به این هدف، روی خوش و برخورد توام با احترام با مشتریان است.

   مدیر استان در بخش سوم بیانات خود مبنی بر انتقال موارد مطرح شده توسط مدیران امور و روسای ادارات مرکزی در همایش مدیران ارشد بانک،حساب های تکراری،حساب های فوتی و حساب هایی که صاحبان آنها در خارج از کشور هستند را 3 بستر مهم بروز تخلفات عنوان کرد و از روسای شعب و همکاران ذیمدخل در امر کنترل و نظارت خواست، تا در امر بازرسی،این حساب ها را با دقت و حساسیت بیشتری بررسی و کنترل نمایند.

   وی همچنین با تاکید بر رعایت مقررات پولشویی و ضرورت های آن،یادآوری وظایف و مسیولیتهای روسا و معاونین شعب در خصوص مسایل مربوط به پولشویی را ضروری خواند.

   اسدی فر در ادامه بیانات خود نکات راهبردی را در  بخش های مختلف به منظور افزایش سطح کارایی و اثربخشی شعب عنوان کرد.

   وی با مهم برشمردن پیروی از قانون و تمکین و ترویج آن در انجام امور مشتریان گفت: کمک و مساعدت با مردم و مشتریان به منظور تسریع در رفع مشکلات آنان از طریق پرداخت تسهیلات یا هرگونه فعالیت بانکی دیگر، کاری بسیار ارزشمند و پسندیده است اما دراین زمینه نباید قانون و دستورالعمل های بانک نادیده گرفته شود.

   در بخش دیگری از این همایش،حسین نوروزی پور معاون مدیر شعب استان نیز ضمن تجزیه و تحلیل آمارهای مربوط به عملکرد شعب در نیمه اول سالجاری وتبریک موفقیت مدیریت در ارزیابی عملکرد شش ماهه اول سالجاری همچنین قرار گرفتن در جمع 10 مدیریت برتر مجمع ارزیابی عملکردمدیریت های شعب استانها و مناطق،درخصوص چگونگی ارتقای وضعیت فعلی شعب در ارزیابی عملکرد دوره بعد و بهبود فرایند عملیات امور جاری بانک و وظایف محوله توسط مسیولین شعب دراین راستا،نکاتی را مطرح کرد.

   وی قرار گرفتن 8 شعبه استان در منطقه سبز جدول ارزیابی از 12 شعبه موجود دراستان را موفقیتی ارزشمند تلقی کرد و خواستار تداوم و استمرار تلاش ها به منظور قرار گرفتن 100 درصدی شعب در منطقه سبز جدول ارزیابی عملکرد دوره آتی شد.

   نوروزی پور کاهش بهای تمام شده منابع را امری بسیار مهم توصیف و اظهارکرد: با توجه به اینکه سیاست های فعلی و آتی بانک در پی کاهش قیمت تمام شده منابع می باشد ما نیز به تبعیت از سیاست های کلان بانک باید تلاش در جهت تحقق این هدف را اولویت اول خود بدانیم و برای رسیدن به این هدف، هوشمندانه و با برنامه ریزی درست حرکت کنیم.

   معاون مدیر شعب استان از پیگیری جدی وصول مطالبات و کاهش Npl به عنوان شاخص هایی که در ارزیابی عملکرد پایان سال می تواند کمک قابل توجهی به ارتقای مدیریت شعب استان در کسب رتبه های بالاتر مجمع ارزیابی عملکرد بکند یاد کرد و افزود: همانگونه که در زمینه جذب و افزایش منابع طی شش ماهه اول سال موفقیت های خوبی حاصل شد،قطعا در حوزه وصول مطالبات نیز اگرمسیولین و کارکنان شعب به این خودباوری برسند که  نتایج را می توانند تغییر دهندو دراین خصوص با پیگیری و برنامه ریزی دقیق و رصد مستمر عملکرد پرسنل،عمده فعالیت همکاران را به این بخش معطوف نمایند قطعا با راهنمایی های که از سوی کمیته وصول مطالبات مدیریت صورت می پذیرد، می شود نتایج مثبت در خور توجهی را رقم زد.

   در ادامه این همایش رضا خاکسار مسیول دایره امور مالی و داده های مدیریت در رابطه با اهمیت بهای تمام شده پول و آموزش نحوه محاسبه آن و رضا تاج نیا مسیول دایره کنترل و نظارت در خصوص مسایل نظارتی مواردی را مطرح کردند.

   همچنین ابولفضل کمالی رییس دفتر حراست مدیریت و مرتضی فرهمند مسیول دایره پیگیری وصول مطالبات به ترتیب دررابطه با الزامات حفاظتی و حراستی و مسایل مربوط به حوزه وصول مطالبات نکاتی را مطرح کردند.

   گفتنی است در بخش پایانی این همایش از شعب موفق در ارزیابی عملکرد شش ماهه ابتدای سال و همکاران برتر در آزمون سنجش اطلاعات شغلی تقدیر شد.

آخرین بروزرسانی 1398/2/4