سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

مدیر شعب خراسان شمالی : بهره مندی از ارتباط بین سازمان ها و رسانه ها ، دو سویه است.

مجید اسدی فر مدیر شعب استان خراسان شمالی در سالروز گرامیداشت روز خبرنگار در نشست خبری که با هدف تجلیل از زحمات فعالان حوزه خبر و با حضور اصحاب رسانه و صدا و سیمای خراسان شمالی برگزار شد، گفت : خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و تصویر گر زمان خود هستند، همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و با تکیه بر امانت داری و تعهد سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای را تضمین می کنند.

    وی در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر ضرورت ارتباط با رسانه ها اظهار داشت: بهره مندی از ارتباط بین سازمان ها و رسانه ها ، دو سویه است؛ زیرا رسانه ها با هدف افزایش آگاهی عمومی افراد جامعه به دنیال اخبار و اطلاعات موثق و کامل هستند،که این نیاز از طریق همکاری مطلوب و موثر رسانه ها با روابط عمومی سازمان ها امکان پذیر می شود و از سوی دیگر گرچه روابط عمومی ها برای رساندن پیام سازمانِ خود به مردم از ابزار ها و امکانات مختلفی برخوردار هستند اما هیچ یک، کارآیی رسانه ها را ندارد. بنابراین روابط عمومی ها باید در تعامل با رسانه های جمعی باشند. وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات رسانه های جمعی استان خراسان شمالی در پوشش اخبار بانک مسکن طی سنوات گذشته، ابراز امیدواری کرد این همکاری و تعاملات در آینده نیز ادامه دار باشد.

    مدیر شعب استان خراسان شمالی در ادامه این نشست خبری به ارایه گزارشی از عملکرد بانک مسکن مدیریت خراسان شمالی طی4 ماهه اول سال جاری در بخش های مختلف پرداخت و بیان داشت: بانک مسکن مدیریت خراسان شمالی طی این مدت بالغ بر 893 میلیارد و 169 میلیون ریال تسهیلات به تعداد یک هزار و 346 فقره در قالب عقود مختلف پرداخت کرده است که از این میزان بالغ بر 440 میلیارد و 829 میلیون ریال به تعداد 115 فقره تسهیلات مشارکت مدنی ساخت مسکن و 200 میلیارد و 335 میلیون ریال به تعداد 381 فقره تسهیلات خرید مسکن و رقمی بالغ بر 116 میلیارد و 435 میلیون ریال به تعداد 474 فقره تسهیلات خرید کالای با دوام، جعاله تعمیر مسکن و مضاربه بوده است. وی افزود: طی 4 ماهه ابتدای امسال تعداد 376 فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزشی بالغ بر 135 میلیارد و 570 میلیون ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و کمک معیشت سیل زدگان استان، پرداخت شده است. ایشان در پاسخ به سوال خبرنگاران درخصوص ارایه گزارش دقیقی درباره تعداد متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان ، نیز گفت: تا این تاریخ تعداد 371 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از سوی بانک مرکزی به این مدیریت معرفی شده است، که از این تعداد 219 فقره تسهیلات پرداخت شده است و همچنین تعداد 54 فقره در مرحله تکمیل پرونده هستند و 98 فقره از آن نیز در انتظار تعیین شعبه می باشند. ایشان در خصوص میزان تسهیلات پرداختی از محل حساب صندوق مسکن یکم ، بیان داشت: تسهیلات پرداختی از محل صندوق مسکن یکم در این استان از ابتدا تا کنون تعداد 164 واحد به ارزشی بالغ بر 130 میلیارد و 575 میلیون ریال می باشد. اسدی فر افزود: در راستای بازآفرینی بافت فرسوده شهری نیز برای 356 واحد معرفی نامه به بانک مسکن ارسال گردیده است که از این تعداد 49 فقره تسهیلات پرداخت شده است و 83 واحد نیز برای انعقاد قرارداد به پیشرفت فیزیکی قابل قبول نرسیده اند ، وی همچنین از درخواست تسهیلات مشارکت مدنی ساخت توسط دو شرکت ساختمانی در شهر های بجنورد و شیروان برا ی احداث 224 واحد خبر داد که در مرحله رفع نقایص پرونده می باشند. همچنین مدیرشعب خراسان شمالی ، از افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر جهت تکمیل پروژه های ناتمام خبر داد و گفت : سقف تسهیلات فردی مسکن مهر در پروژه های ناتمام و فروش اقساطی نشده از 400 میلیون ریال به 450 میلیون ریال افزایش یافت که به متقاضیان دارای شرایط لازم پرداخت می گردد. او در ادامه توضیحات کاملی در خصوص شرایط لازم جهت تخصیص متمم افزایش مبلغ تسهیلات ارایه کرد. اسدی فر در ادامه ضمن تشریح بخشنامه بانک مرکزی در خصوص شرایط بخشودگی سود و جرایم تسهیلات معوق؛ موضوع بند"ل" تبصره 16 قانون بودجه 1398 اظهار داشت: به مدیریت شعب بانک مسکن خراسان شمالی در این خصوص اعتباری بالغ بر 145 میلیارد ریال تخصیص یافته است که تاکنون رقمی بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون ریال جذب شده است. لذا از بدهکاران مشمول شرایط درخواست می کنم از فرصت بوجود آمده استفاده کنند و با پرداخت باقیمانده اصل تسهیلات نسبت به تسویه بدهی خود اقدام نمایند. وی همچنین با یاآوری پایان فرصت 2 ساله امهال تسهیلات مسکن مهر گلستان شهر بجنورد در پی زلزله سال 1396 بر لزوم پرداخت اقساط آتی بدهکاران ساکن این منطقه،تاکید کرد. گفتنی است در پایان این مراسم با اهدا گل و هدایای ارزنده ای از کلیه خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار تقدیر بعمل آمد .

آخرین بروزرسانی 1398/5/30