تازه های اخبار تازه های اخبار

دکتر فاضلیان : امروز بانک پشتیبان شماست و در همه بخش ها مطالبه گری کنید و هیات مدیره پیگیری خواهد نمود

مراسم تکریم، تودیع و معارفه مدیران شعب استان سیستان و بلوچستان

مراسم تکریم، تودیع و معارفه مدیران شعب استان با حضور دکتر فاضلیان عضو محترم هیات مدیره ، آقای لاری مدیر محترم امور شعب شرق کشور، آقای فتح آبادی ریاست محترم اداره کل امور کارکنان ، آقای جعفری مدیر شعب اسبق استان ، آقای زراعتی مدیر شعب استان و مسوولین دوایر و روسای شعب در محل سالن آمفی تاتر مدیریت شعب برگزار گردید.

طی این مراسم جعفری مدیر شعب اسبق استان ضمن عرض تبریک ماه مبارک رمضان بیان نمود: افتخار خدمت دو دهه در بین همکاران این استان را دارم و دوشادوش این همکاران خدمت نموده ام و تجربیات خوبی را در کنار این عزیزان در خاطر دارم و امیدوارم در مسئولیت جدیدی که بانک به من محول نموده بتوانم مثمرثمر باشم.
 جعفری برخی از اقدامات و آمار و اطلاعات طی دوره مدیریت خود را در استان ارائه و بیان نمود: با عنایت  به آمار ارائه شده از عملکرد استان در سال ۹۹ این استان تنها مدیریتی بود که رشد منابع به میزان ۱۰۲ درصدی را در کارنامه داشته است و رتبه اول مدیریت‌های شعب سطح کشور را که کسب نموده است که امیدوارم این روند همچنان در سال جدید ادامه داشته باشد و این موفقیت نیز فقط با تلاش همکاران در صف و ستاد میسر شده است .
با عنایت به بافت جمعیتی استان و اعتقادات مذهبی حاکم بر این منطقه تمایل سپرده گذاری در بخش سپرده های صفر درصدی مانند قرض الحسنه جاری و قرض الحسنه عادی زیاد می باشد. نرخ تمام شده منابع استان با نرخ 9.26 درصد نسبت به سایر مدیریت ها کمتر است. با عنایت به ماموریت بانک که خانه دار نمودن قشر های مختلف جامعه است این استان در طرح مسکن مهر تسهیلات ساخت برای بیش از ۳۱ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی پرداخت نموده است که از طرح  مذکور برخی پرونده‌ها دارای مشکل وجود دارد که ان شاءالله با کمک ادارات کل حل می گردد .در طرح اقدام ملی در سال ۹۸ این مدیریت به عنوان نخستین مدیریتی بود که اولین پروژه طرح مذکور در سطح کشور را اجرایی نمود و کماکان در حال انعقاد قراردادهای پروژه های بعدی این طرح می باشد .شرایط کرونایی نتوانست تاثیری بر پرداخت تسهیلات تکلیفی بگذارد و با تمام سختی ها همکاران تلاش نموده اند و پرداخت تسهیلات  طی این دوران در دستور کار بوده است. طی ۲ سال مسئولیت اینجانب هدف بنده سعی و تلاش برای ارتقاء کارایی و درجه شعب بوده ، تا همکاران در استان از تلاش های خود  بیشتر منتفع شوند. در سال ۹۹ و بر اساس عملکرد سال ۹۸ شعبه مرکزی زاهدان و سراوان ارتقای درجه داشته‌اند و در سال ۹۹ با پیگیری ها و تلاش همکاران سعی نموده ایم که مجدداً در پایان سال برخی از شعب ارتقاء درجه را داشته باشند. طبق بررسی‌های آماری امیدوارم حداقل دو یا سه شعبه دیگر مشمول ارتقاء درجه شوند. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و تمام شعب سطح استان به درجات بالاتر نائل شوند. در پایان از تمام عزیزان در سطح استان طلب حلالیت دارم و امیدوارم اگر قصوری بوده است مرا مورد بخشش قرار دهند و باید اذعان کنم همراهی با شما برای من افتخاری بود و بس بی پایان.
در ادامه مراسم دکتر فاضلیان ضمن عرض سلام بیان نمود: حامل سلام خاص و ویژه آقای دکتر شایان مدیرعامل محترم بانک مسکن به محضر تک تک شما عزیزان هستم و امیدوارم این سلام را شما نیز به همکاران صف و ستاد برسانید استحضار دارید که شرایط در کشور به سمت و سویی پیش می‌رود که چاره ای نیست جز حمایت از بخش های مختلف اقتصادی و شما می دانید که اقتصاد مسکن مسئله ای نیست که بتوانی به سادگی از کنار آن گذشت. واضح است که نیاز  تجمعی در بخش مسکن مبتلابه خانوار هاست ، چه تقاضایی که بالفعل شده و چه تقاضایی که در آینده به صورت بالقوه خواهد بود و با توجه به شرایط تورمی و افزایش نهاده های تولید مسکن ، برای تامین مالی مسکن شرایط بسیار سخت شده است و حاکمیت تصمیم گرفته است کنترل کند قیمت مسکن را از طریق تخصیص زمین استجاری.
 بدون مبالغه برای من افتخاری است که امروز در جمع مردانی از جنس پولاد و زنانی از جنس الماس در سرزمینی که مفتخر است به نام سیستان و بلوچستان هستم و تمام عده و عهده بانک امروز برای همه شهرهای مرزی به ویژه این سرزمین که از خیل تصادف مدیریت آن نیز از همین آب و خاک می باشد و همه ما خودمان را متعلق به این آب و خاک می‌دانیم و خودمان را ملزم می دانیم که آنچه که در عده و عهده مان است برای حمایت از بخش مسکن در این استان در نظر داشته باشیم . استحضار دارید طبق آخرین آمار ۹۰۰ واحد در مرادآباد چابهار،  ۳۰۰ واحد در شهر پردیس چابهار و هزار واحد در شیرآباد زاهدان در نظر گرفته شده است که امیدوارم جناب آقای زراعتی در ادامه تلاش های که آقای جعفری فرموده اند بتوانند یک گعده فقهی اسلامی ایجاد نمایند که به هر تدبیر نظر افراد را در استفاده است مسکن هایی که توسط بانک مسکن تامین می‌شود تغییر دهند و این تقاضا ایجاد شود .طرح های عمرانی زیادی که در شهر زابل تعریف شده است اخیرا هیات مدیره مبلغ ۲ میلیارد تومان به همت آقای دکتر شایان برای امور رفاهی و ورزشی تخصیص داده شده که اگر عزیزان در استانداری زحمت بکشند و سریعتر هماهنگ کنند تا این خط اعتباری که در بانک موجود است مورد استفاده قرار گیرد .
من اعتقاد دارم در بخش مسکن همواره یک حد از سود اقتصادی در آن مستقر بوده و پول آن، ناشی از تولید سرمایه بوده است که باید این نظام ارتباطی بین شما و تک تک همکاران عزیز شعبه با عموم مردم شکل بگیرد. چرا ؟ . حتماً خوب در این مدت که افتخار خدمتگزاری به شما عزیزان را دارم امکان دارد به صورت تلفنی با برخی از همکاران شما صحبت کرده باشم. ما خود را موظف می دانیم که در جهت ارتقاء وضعیت شعب به تمام وجه ، مدیریت شعب  به تمام وجه خود را بسیج نماییم اما از چه طریقی ؟ . در زمانی که بنگاه اقتصادی بانک مسکن در یک سیر متعارف از یک بنگاه اقتصادی قرار بگیرد. اگر امروز بانک مسکن نرخ تمام شده پول آن حدود ۱۸ درصد است و شرایط تورمی وجود دارد به صورت تصاعدی هزینه عمومی، هزینه های اداری و هزینه های پرسنلی و سایر هزینه ها را بالا میبرد و وقتی بانک سودی از تجارتش به دست نیاورد درمانده خواهد شد از تعریف راهکارهایی که بتواند از همکاران حمایت نماید. باید ظرفیت‌های بانک برای حمایت از مشتری ، حمایت از همکار ان بسیج شود و این توقعی است که مدیران ارشد بانک از شما دارند . تک تک شما عزیزان باید نسبت به تمام رفتار هایی که اثر مالی بر بانک مسکن دارد توجه ویژه و خاص داشته باشید بنابراین جذب منابع، بالا رفتن سهم منابع جاری در پرتفوی منابع بانک، رعایت بهداشت اعتباری در پرداخت تسهیلات، ایجاد حلقه های ارتباط با مشتریان حقیقی و حقوقی، وصول مطالبات، درآمدهای کارمزد محور، LC داخلی و همه ابزار هایی که میتوان وقتی مشتری وارد شعبه می شود بتوانید نیازهای او را تشخیص دهید و به او خدمت مورد نظر را ارائه نمایید .
اعلام می‌کنم امروز بانک پشتیبان شماست و در همه بخش ها مطالبه گری کنید و هیات مدیره پیگیری خواهد نمود. بانکها دیگر از بانکداری بر مبنای تفاوت نرخ سود و نرخ تمام شده پول خارج شده اند  و وارد  ارزش افزوده بر مبنای خدمت‌رسانی شده‌اند .
هر کس که بیاید یک روز خواهد رفت این آمدن و رفتن ها را خداوند در قرآن به یک دلیل میداند و آن هم برای تعیین میزان ایمان افراد است. امروز مراسم  تکریم آقای جعفری مردی ساعی و پرتلاش می باشد که از تمام تلاش هایشان که بیش از دو سال در استان داشته اند  تشکر می کنم و امیدوارم که مسیری که برای ارتقاء درجه شعب ، ارتقای عملکرد را در استان گلستان نیز ادامه دهند و توقع ما از ایشان بسیار بالاست زیرا توقع بانک بسیار بالاست .جناب آقای زراعتی گرامی با حدود ۳۰ سال تجربه به سمت مدیر شعب استان منصوب شدند امیدوارم جنابعالی با صحه صدر و برنامه‌ریزی دقیق اهداف بانک را پیگیری نمایید زیرا این استان شایسته‌ی خدمتی بی پایان است.
در انتهای مراسم زراعتی ضمن عرض خیر مقدم بیان نمود:  جای تشکر دارد از حسن اعتماد مدیرعامل بانک مسکن جناب آقای دکتر شایان که به این حقیر داشته اند  و با ابلاغ خود به اینجانب فرصت خدمت رسانی در این استان را اعطاء نموده اند ، تشکر می کنم بر خود لازم می‌دانم که از زحمات فردی شایسته با فضیلت و انسانی فرهیخته ، جناب آقای جعفری قدردانی نمایم. اینجانب سعی می نمایم تمام تلاش خود را برای ایجاد وفاق، همدلی و استفاده از خرد جمعی در کلیه امور و اهتمام ویژه در شایسته گزینی و شایسته سالاری در کار ببندم و با ایجاد هم افزایی و وحدت بین کلیه رده های شغلی ، که باعث ایجاد نشاط و پویایی و نهایتاً ارتقای جایگاه بانک نزد مشتریان و تقویت برند بانک مسکن نزد اذهان عمومی می گردد، شوم .
زراعتی در ادامه برنامه های در نظر گرفته شده برای پیشبرد اهداف بانک را اعلام نمودند.

آخرین بروزرسانی 1400/3/9