تازه های اخبار تازه های اخبار

رشد 180 درصدی تعداد تسهیلات اعطایی در مدیریت شعب استان یزد

در جلسه ای که با حضور مدیر و معاون مدیریت، روسای دوایر مدیریت و مسیولین شعب استان برگزار گردید مسایل و موضوعات مطرح شده در دومین همایش مدیران ارشد در خصوص ارزیابی عملکرد سال 97 توسط صید نبی حیدریان به همکاران استان منتقل شد.

مدیر شعب استان یزد ضمن ابراز اینکه مجمع ارزیابی عملکرد سال 97 به نام "بهره وری، تولد دوباره ثروت" نامگذاری گردیده، توصیه های مدیرعامل محترم در این خصوص را تشریح نمود.

وی با اشاره به اینکه مهمترین شاخص بهره وری، بهره وری منابع انسانی می باشد تاکید نمود توجه به این موضوع می تواند باعث ارتقای جایگاه بانک گردد.

حیدریان به وضعیت مناسب پرداخت تسهیلات در استان اشاره نمود و اظهار داشت: پرداخت تسهیلات در بخش اوراق 90% و در سایر بخش ها 86% رشد داشته و این در حالی است که هدف پرداخت تسهیلات در کل بانک 38% محقق گردیده است. به گفته وی تعداد تسهیلات اعطایی در شش ماه ابتدای سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل در کل بانک 50% و در مدیریت شعب استان یزد 180% رشد را تجربه نموده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخص های مهم بهره‌وری افزایش خدمات کارمزد محور می باشد، توجه مسیولین شعب را به خدمات کارمزد محور خصوصا صدور ضمانت نامه جلب نمود و اظهار داشت: باتوجه به ارایه جدول جدید ارزیابی عملکرد توسط اداره کل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد و تغییر امتیاز برخی شاخص ها، خدمات کارمزد محور بسیار حایز اهمیت میباشد. وی افزود: با برنامه ریزی و دقت بر شاخص ها و امتیازهای اعلام شده در نیمه دوم سال 97 می توان موفق تر عمل نمود.

مدیرشعب استان یزد با جلب توجه همکاران به مدت باقیمانده تا پایان سال از ایشان خواست در فرصت باقی مانده تلاش بیشتری را جهت تحقق اهداف به کار گیرند. حیدریان با اشاره به سخن مدیرعامل محترم که توجه به بهره وری را یک ضرورت اعلام نموده اند افزود: جهت بهره برداری بهینه از منابع و رسیدن به سودآوری مطمین و پایدار باید بهره وری به عنوان یک فرهنگ در بین همکاران نهادینه گردد. وی با تاکید بر این موضوع که در شرایط حاضر بهای تمام شده پول اهمیت زیادی دارد، جذب منابع صفر درصدی در جهت کاهش بهای تمام شده پول را گام مهمی در ارتقای بهره وری عنوان نمود.

حیدریان یکی دیگر از اقداماتی که می تواند در افزایش بهره وری موثر باشد را توسعه بانکداری الکترونیک نام برد که می تواند موجب جذب منابع با صرف هزینه کم گردد. وی در این نشست محورهای اصلی و هفت گانه ارتقای بهره وری در بانک مسکن را برای همکاران تشریح نمود و در ادامه بر اهمیت بخشنامه خوانی و افزایش اطلاعات تخصصی همکاران تاکید داشت. و اظهار نمود: در یکسال گذشته توجه به دانش بانکی همکاران سبب شده متوسط نمرات پرسنل در آزمون جامع از 53 در سال گذشته به 79 در ارزیابی عملکرد سال 97 افزایش یابد.

در ادامه، معاون مدیریت شعب استان در سخنان خود توصیه هایی جهت بازدهی مطلوب عملکرد شعب ایراد نمود و رشد متوازن منابع را که هم باعث سودآوری شعبه و هم افزایش امتیاز ارزیابی عملکرد خواهد شد یکی عوامل موثر در افزایش بهره وری عنوان کرد

رضا ده بزرگی جذب منابع ارزان قیمت جهت کنترل بهای تمام شده منابع را مهم دانست و پرداخت تسهیلات در بخش مسکن در شرایط کنونی را از اولویت های بانک مسکن نام برد.

وی بازاریابی خدمات بانکی را از مصادیق بازاریابی نوین دانست و از روسای شعب خواست در این زمینه فعال باشند. همچنین عنوان داشت: بازاریابی خدمات کارمزد محور از قبیل صدور ضمانتنامه می تواند موجب افزایش سودآوری و بازدهی شعب گردد.

ده بزرگی اظهار داشت: در زمینه وصول و کاهش مطالبات، استفاده از خلاقیت همکاران و به کارگیری روش های گوناگون و موثر می تواند کارگشا باشد. وی وصول مطالبات بانک اعم از روستایی، مهر و عادی را مهم دانست و با اذعان به اینکه وصول مطالبات روستایی یکی از دغدغه ها و چالش های شعب می باشد اظهار داشت تمام همکاران صف و ستاد در این زمینه مشارکت می نمایند تا مطالبات بانک به بهترین نحو وصول گردد.

معاون مدیر شعب استان با اشاره به شروع کار همکاران جدید الاستخدام از مسیولین شعب خواست در تربیت و آموزش همکاران جدید تلاش نمایند تا این همکاران تبدیل به نیروهایی کارآمد، کوشا و آینده ساز گردند.

وی توجه به دانش بانکی و تخصصی همکاران را مهم دانسته و تاکید داشت قطعا اطلاعات بانکی همکاران در پیشرفت و ارتقای شغلی موثر بوده و در انتصابات لحاظ خواهد شد.

در ادامه، از مسیولین شعبی که در ارزیابی عملکرد شش ماهه ابتدای سال 97 در منطقه سبز قرار گرفتند توسط مدیر شعب استان تقدیر به عمل آمد. اسامی این همکاران آقایان اصغر دره زرشکی، ابراهیم زارع، محمدحسین رجب زادگان، علی بهدادنیا، مجید دشتبان، مرتضی شفیعی، مهدی نیساری و محمدرضا برزگر می باشد.

همچنین از نفرات برتر در آزمون سنجش اطلاعات شغلی در گروه بانکداران به ترتیب از همکاران مهدی رحیمی، مهدی جعفر خرمی و محمود حسینی خواه و در گروه مسیولین و پایوران از همکاران حمید نجفی، فاطمه دهقان دهنوی، علی آخوندی، مرتضی شفیعی و ابوالفضل برزگر تقدیر به عمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1397/9/11