تازه های اخبار تازه های اخبار

ارایه انواع تسهیلات به شرکت های تعاونی مسکن توسط بانک مسکن

همکاران دایره ارتباطات و بازاریابی و رییس شعبه صفاییه یزد با "میثم لطفی" مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد دیدار و گفتگو نمودند. در این نشست درباره نحوه اطلاع رسانی و معرفی تسهیلات بانک به شرکت های تعاونی مسکن گفتگو شد.

رییس شعبه صفاییه یزد در ابتدا به سابقه همکاری بانک و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در موضوع اعطای تسهیلات به تعاونی های مسکن در قالب طرح مسکن مهر اشاره نمود و اظهار داشت: به علت همکاری نزدیک بین بانک و اداره کل تعاون، استان یزد از استان های موفق در پرداخت تسهیلات طرح مسکن مهر بود و به عنوان دومین استان در کشور توانست طرح مسکن مهر خود را به اتمام برساند. وی در ادامه گفت: اکنون با استفاده از تجربیات به دست آمده در گذشته، رفع نواقص و تداوم همکاری ها می توان گام های بزرگی در جهت خانه دار کردن اقشار متوسط جامعه با استفاده از تسهیلات جدید و متنوع بانک مسکن برداشت.

غلامعلی شیرمردی از مزایای انبوه سازی خصوصا در بافت های فرسوده با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم و جوانان را نداشتن اثر تورمی بر جامعه، جذب مشتریان وفادار به بانک و ارتقای کیفی واحدهای ساخته شده عنوان نمود و گفت: اکنون مشتریان و متقاضیان مصرفی مسکن می توانند با برنامه ریزی یک الی پانزده ساله با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت صندوق پس انداز مسکن یکم و جوانان صاحب خانه شوند. توصیه بانک به این دسته از مشتریان، استقاده از تسهیلات زوجین در قالب طرح های مذکور جهت استفاده از حداکثر مبلغ تسهیلات می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: زوجین در مرکز استان با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم می توانند تا سقف 120 میلیون تومان تسهیلات با نرخ 8% و در بافت فرسوده با نرخ 6% و بازپرداخت 12 ساله استفاده نمایند.

شیرمردی طرح دیگر جهت استفاده زوجین از تسهیلات ارزان قیمت مسکن را استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن جوانان نام برد و گفت: در این حالت متقاضیانی که امکان واریز مبلغ سپرده گذاری جهت استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم را نداشته و یا قبلا از تسهیلات مسکن استفاده نموده اند می توانند با افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن جوانان و واریز مبالغ کمتر و سپری نمودن زمان انتظار بیشتر، به تسهیلات مورد انتظار خود جهت خرید یا ساخت واحد مسکونی با نرخ 9% و بازپرداخت 20 ساله دست یابند.

رییس شعبه صفاییه یزد سومین حالتی که متقاضیان می توانند از تسهیلات مسکن استفاده نمایند را استفاده از تسهیلات اوراق ممتاز نام برد و گفت : در این روش متقاضیان می توانند با خرید اوراق، تسهیلات مذکور را به صورت آنی و بدون زمان انتظار دریافت نماید.

در ادامه رییس دایره ارتباطات و بازاریابی مدیریت با اشاره به امکان انتقال امتیاز تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم و جوانان به شرکت های تعاونی مسکن اظهار داشت: با اطلاع رسانی این موضوع به شرکت های تعاونی و اعضای آن از طریق همکاری و مساعدت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، امکان بهره مندی اعضای شرکت های تعاونی مسکن از تسهیلات مذکور جهت پرداخت قسمتی از هزینه ساخت انجام شده توسط شرکت تعاونی فراهم می گردد.

لیلا قاسم پور در ادامه گفت: سوق و گرایش شرکت های تعاونی مسکن به بانک مسکن موجب بهره مندی بهتر این شرکت های تعاونی ها از خدمات و تسهیلات تخصصی در بخش مسکن گردیده و اعضای تعاونی ها نیز می توانند با هزینه کمتر به تسهیلات طولانی مدت و ارزان قیمت مسکن دست یابند.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ضمن تشکر از همکاری های انجام شده از سوی بانک مسکن در طی سالیان گذشته ابراز داشت: همواره همکاری با کارکنان با اخلاق، متعهد و متخصص بانک مسکن موجب امتنان و خرسندی همکاران ما در این اداره بوده است.

میثم لطفی ضمن اعلام آمادگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جهت فراهم نمودن یک گردهمایی گسترده با هماهنگی با اتاق تعاون استان و دعوت از کلیه تعاونی های فعال مسکن جهت اطلاع و آشنایی شرکت های تعاونی مسکن از خدمات و تسهیلات تخصصی بانک مسکن، افزود: از آنجا که بهترین و کاملترین خدمات و تسهیلات در حوزه مسکن توسط بانک عامل تخصصی در این بخش قابل ارایه می باشد، از اینرو هدایت شرکت های تعاونی مسکن به سمت بانک مسکن موجب دست آوردهای مثبتی در این زمینه خواهد بود.

مدیر تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه افزود: باتوجه به گستردگی و جذابیت تسهیلات مسکن بانک مسکن، حتی شرکت های تعاونی تولیدی و توزیعی نیز می توانند با امکان معرفی خدمات مذکور توسط بانک برای اعضای خود، گامی در جهت ارتقای امور رفاهی کارکنان بردارند. شرکت های تعاونی تولیدی بزرگ نیز که تعداد کارکنان زیادی دارند می توانند جهت ساخت واحد مسکونی برای اعضای خود از تسهیلات بانک مسکن استفاده نمایند.

در پایان مقرر گردید با هماهنگی که از طریق اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با شرکت های تعاونی مسکن استان انجام می پذیرد خدمات و تسهیلات بانک مسکن توسط همکاران بانک برای مدیران عامل این شرکت تعاونی ها تشریح گردد.

آخرین بروزرسانی 1398/7/20