تازه های اخبار تازه های اخبار

نشست فعالان بخش مسکن و ساختمان در مدیریت شعب استان یزد برگزار گردید.

نشست فعالان بخش مسکن و ساختمان با حضور معاون مدیر شعب استان، رییس دایره امور اعتباری و رییس دایره ارتباطات و بازاریابی مدیریت در محل مدیریت شعب استان برگزار گردید.

این نشست در جهت کمپین ارایه شده توسط اداره کل بازاریابی با عنوان "بازاریابی فعالان بخش مسکن و ساختمان" مبنی بر ارایه رهیافت های موثر بر تحقق اهداف سال 1398 بانک و افزایش رونق بخش مسکن از طریق به کارگیری کامل ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در حوزه تامین مالی بخش مسکن و ساختمان و تعمیق روابط تعاملی با فعالان بخش مسکن و ساختمان استان تشکیل گردید.

در این نشست که نمایندگانی از فعالان و سازندگان بخش های مختلف مسکن و ساختمان استان من جمله شرکت های تعاونی مسکن، شرکت های ساختمانی انبوه ساز و مجتمع ساز و پیمانکاران این بخش حضور داشتند به ارایه نظرات و مشکلات خود در حوزه تامین مالی بخش مسکن و ساختمان پرداختند.

معاون مدیر شعب استان ضمن خیر مقدم به حاضرین، هدف از تشکیل این نشست را برقراری تعامل موثر با فعالان بخش مسکن و ساختمان از طریق تبیین و تشریح خدمات و محصولات بانک، تقویت تعاملات فی مابین و احصای نیازهای اعتباری و مالی مشتریان نام برد و بیان نمود: بانک با تشکیل این نشست ها سعی بر ارایه خدمات متناسب با نیاز انبوه سازان و رونق بخش مسکن و در نهایت بهبود کسب و کارهای مرتبط با بخش مسکن و ساختمان را دارد.

رضا ده بزرگی در ادامه به سیاست های اعتباری سال 1398 که بسیار دقیق تر و گسترده تر از سالهای گذشته تدوین گردیده اشاره نمود و آن را حاصل تجمیع نظرات و پیشنهادات سازندگان و انبوه سازان مسکن و ساختمان در سال های گذشته دانست و بیان داشت: اطلاعات انبوه سازان و سازندگان تخصصی مسکن در ابتدای هر سال از سیاست های اعتباری آن سال می تواند امکان برنامه ریزی بهتر و دقیق تر را برای ساخت و تامین مسکن برای سازندگان فراهم نماید.

ده بزرگی در ادامه اظهار داشت: بانک مسکن نهایت همکاری با انبوه سازان را جهت تامین مالی بخش مسکن داشته و رویکرد فعلی بانک حمایت قاطع از متخصصین این بخش می باشد و با توجه به وقوع بلایای طبیعی اخیر و آسیب واحدهای مسکونی در این حوادث، لزوم ایمن سازی و ساخت مسکن با کیفیت که مورد توجه و تاکید مدیران ارشد بانک بوده و این موضوع در سیاست های اعتباری سال جاری کاملا مشهود است.

وی منظور از متخصصین ساخت مسکن را انبوه سازان دارای صلاحیت حرفه ای که از تکنولوژی های جدید و فناوری های نوین استفاده می کنند دانست و افزود: توصیه متولیان بخش مسکن هدایت ساخت و ساز کشور به سمت ساخت حرفه ای و تخصصی و با کیفیت می باشد. وی افزود: بر همین اساس سقف تسهیلات قابل پرداخت جهت سازندگان حرفه ای و استفاده کننده از فناوری های نوین نسبت به سازندگان سنتی افزایش چشمگیری داشته است. وی یکی دیگر از نکات قابل توجه برای سازندگان حرفه ای را یک درصد تخفیف در نرخ تسهیلات بیان نمود.

معاون مدیر شعب استان با اشاره به برگزاری نشست های مشترکی که با سازمان ها و دستگاه های ذیربط و متولی امر مسکن در استان انجام شده است، اظهار داشت: بانک مسکن آمادگی برگزاری نشست های بیشتر با مسیولین دستگاه ها و سازمان های مرتبط با مسکن و ساختمان استان جهت تسهیل و تسریع در امور ساخت و ساز را دارد.

ده بزرگی اظهار داشت: استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم با توجه به پایین بودن نرخ و طولانی بودن مدت بازپرداخت آن می تواند موجب رونق در ساخت و فروش واحدهای ارزان قیمت در کشور گردد. وی در ادامه گفت: صرفا سودآوری از محل تسهیلات پرداخت شده هدف بانک مسکن نبوده و رسالت اصلی این بانک خانه دار کردن اقشار متوسط و ضعیف جامعه می باشد.

در ادامه رییس دایره امور اعتباری مدیریت اقدام به تشریح سیاست های اعتباری سال جاری نموده و در این باره گفت: بانک مسکن به عنوان بانک تامین کننده حوزه مالی بخش مسکن و تنها بانک تخصصی صنعت ساختمان طی سالیان طولانی بوده و متناسب با شرایط و نیازهای هر دوره جامعه اقدام به پرداخت تسهیلات مسکن نموده است و ضرورت تشکیل این نشست، عدم برابری واحدهای مورد نیاز افراد متقاضی تسهیلات و عرضه آن توسط انبوه سازان می باشد.

محمد تقی احمدیان این ناهماهنگی در عرضه و تقاضای واحدهای مسکونی از نظر متراژ و قیمت را باعث عدم دسترسی متقاضیان تسهیلات بانک مسکن به واحدهای با قیمت تمام شده پایین تر و همچنین عدم تقاضا برای واحدهای ساخته شده با متراژ و قیمت بالاتر دانست. وی با اشاره به تاکید و اولویت سیاست های اعتباری بر ساخت واحدهای مسکونی با متراژ زیر یکصد متر مربع گفت: انتظار می رود سازندگانی که قرار است شروع به ساخت واحدهای مسکونی نمایند شرایط سیاست های اعتباری را جهت سهولت دسترسی به تسهیلات و تعیین تکلیف آن و عدم ایجاد مطالبات مدنظر داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات از محل سپرده های مشتریان به متقاضیان تسهیلات از انبوه سازان و سازندگان مسکن خواست با تجمیع و تمرکز منابع مالی خود در بانک مسکن امکان ارایه بهتر خدمات و تسهیلات به متقاضیان مسکن را فراهم آورند.

در ادامه انبوه سازان و حاضرین درجلسه به ارایه نظرات و مشکلات خود در حوزه دریافت تسهیلات انبوه سازی پرداختند و به سیوالات آنها از سوی معاون مدیریت و رییس دایره امور اعتباری پاسخ داده شد.

آخرین بروزرسانی 1398/7/20