تازه های اخبار تازه های اخبار

بازدید از پایگاه بسیج حضرت امیرالمومنین(ع) بانک مسکن استان یزد توسط فرماندهان بسیج استان

فرمانده حوزه ناحیه 2 شهید دانشور یزد با اتفاق هیات همراه از پایگاه بسیج حضرت امیرالمومنین(ع) بانک مسکن استان یزد بازدید نموده و در جلسه ای که با حضور مسیولین مدیریت، فرمانده پایگاه و تعدادی از همکاران بسیجی تشکیل شد به تبادل نظر پرداختند.

در ابتدا مدیر شعب استان یزد ضمن عرض خیرمقدم به فرماندهان بسیج استان و آروزی قبولی طاعات و عبادات، بانک مسکن را به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه ای در حوزه مسکن معرفی نمود که با تکیه بر دانش و تجربه و همکاران تلاشگر خود توانسته است در زمینه ایجاد اشتغال از طریق ایجاد رونق در حوزه مسکن و ساختمان و حمایت از تولید ملی گام های موثری بردارد.

صیدنبی حیدریان با اشاره به شعار سال 1398 که سال رونق تولید ملی نام گذاری گردیده است، گفت: با توجه به اینکه بخش مسکن به عنوان بخش پیشران و مولد در صنعت می باشد، رونق بخش مسکن می تواند نقش مهمی در رونق و توسعه اقتصاد ایجاد نماید. و بانک مسکن در جهت تحقق شعار سال و در راستای ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق توسعه و رونق بخش مسکن اقدامات موثری نظیر افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات، پرداخت تسهیلات از محل حسابهای صندوق پس انداز مسکن با نرخ های تک رقمی و کاهش نرخ سود در تسهیلات بافت فرسوده انجام داده است.

صیدنبی حیدریان هدف اصلی بانک مسکن از ارایه خدمات را منفعت اجتماعی برای تمام شهروندان دانست و با اشاره به سخن امام راحل (ره) در خصوص بسیج گفت: اگر در کشوری ندای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهان خواران از آن دور خواهد شد.

حیدریان در خصوص نقش بسیج در جامعه امروز افزود: بسیج اختصاص به یک منطقه جغرافیایی خاص و یا اقشار خاصی ندارد، بلکه بسیج کلی و همگانی است. وی تعمق و تدبر در فهم و هویت بسیج و بسیجی را یکی از ضروری ترین نیازها و وظایف نسل امروز بیان کرد و افزود: بسیج در واقع دل با ایمان و احساس آمیخته با عقلانیت است.

مدیر شعب استان یزد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که با رهنمودهای معمار کبیر آن به ثمر رسید را نشات گرفته از تفکر بسیجی دانست و حفظ و تداوم آن را مرهون همین نگاه عنوان کرد و اظهار داشت: بسیج دارای اهداف تربیتی و اخلاقی است که مهم ترین شاخص در اهداف تربیتی بسیج، ایجاد روحیه دفاعی و مقاومت در برابر توطیه دشمنان است که موجب دفاع از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلاب اسلامی گردیده است. وی نمونه ای از فرهنگ بسیجی را حضور بسیجیان در کنار مردم آسیب دیده در حوادث بلایای طبیعی اخیر در کشور برشمرد که از ابتدا تا انتها در کنار مردم بوده و به کمک آسیب دیرگان پرداختند.

سپس فرمانده پایگاه بسیج امیرالمومنین(ع) و مسیول حراست بانک مسکن استان یزد در سخنان خود دغدغه امروز جامعه را ضعف بصیرت در بین نسل جدید جامعه دانست و تنها را سعادت و نجات جامعه را گوش به فرمان مقام معظم رهبری بودن بیان نمود.

محمدحسن انتظاری در این جلسه در مورد معرفی پایگاه بسیج حضرت امیرالمومنین(ع) بانک مسکن گفت: پایگاه بسیج بانک مسکن استان یزد در سال 81 افتتاح گردیده است و در حال حاضر دارای 128 عضو می باشد و اهم اقدامات انجام شده توسط پایگاه در سال 97 را حضور همکاران در همایش های فرهنگی و برنامه های حوزه مقاومت، شرکت در راهپیمایی های مختلف، برگزاری ماهانه جلسه حلقه صالحین و منتظران موعود، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، تقدیر از همکاران آزاده، تجلیل از فرزندان همکاران ایثارگر، بزرگداشت مراسم هفته دفاع مقدس و دهه فجر، برپایی ایستگاه صلواتی در راهپیمایی 22بهمن، برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه همکاران و تجلیل از خواهران بسیجی بانک به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن اعلام نمود.

در ادامه فرمانده حوزه ناحیه 2 شهید دانشور یزد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات فرمانده و اعضای پایگاه بسیج بانک مسکن استان گفت: یکی از اهداف افزایش تعامل حوزه و پایگاه های بسیج ادارات و سازمانها، پیاده سازی فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب بوده که پیاده سازی هفت گام تبیین شده توسط ایشان موجب نزدیک شدن جامعه به تمدن اسلامی گردیده که هدف اصلی انقلاب اسلامی می باشد.

سروان عابدی در تعریف و معرفی تمدن نوین اسلامی به سخنان مقام معظم رهبری اشاره داشت که ایشان 5 مرحله را برای آن عنوان نموده اند که شامل انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی، تحقق دولت اسلامی، جامعه اسلامی و امت اسلامی می باشد.

وی با اشاره به این موضوع که اکنون برای رسیدن به آن هدف متعالی در مرحله تحقق دولت اسلامی هستیم، سلامت اعتقادی و رفتاری کارکنان، سلامت اقتصادی، عدالت و عدالت گرایی، خردگرایی، تکیه بر ظرفیت درونی کشور و خدمت رسانی به جامعه را از شاخصه های دولت اسلامی برشمرد.

آخرین بروزرسانی 1398/7/20