تازه های اخبار تازه های اخبار

روابط عمومی بانک مسکن استان یزد در جمع خبرنگاران اقدام به معرفی خدمات ارایه شده توسط این بانک در استان یزد نمود.

محمدرضا امراللهی با اشاره به تقاضای بخش مسکن و رویکرد حمایت از اقشار متوسط جامعه، پرداخت تسهیلات جهت واحد های مسکونی میان متراژ با رعایت الگوی مصرف و با توجه به استطاعت بازپرداخت اقساط توسط متقاضیان را از جمله اهداف تسهیلاتی این بانک بیان نمود.

وی در ابتدا  اظهار داشت حوزه مسکن و ساختمان که از آن به عنوان بخش پیشران و مولد اقتصاد یاد می شود در حدود 12% از اشتغال مستقیم کشور را به خود اختصاص داده و قریب به 174 شغل با این بخش مرتبط می باشد. و با توجه به اهمیت مسکن و ساختمان در اقتصاد کشور و تاثیر قابل ملاحظه آن بر سایر بخش های اقتصادی و همچنین اتکای بخش مذکور به سرمایه گذاری بخش خصوصی، تامین عمده مواد و مصالح مصرفی از محل تولیدات داخلی را از مزایای این بخش مهم اقتصادی برشمرد.

کارشناس روابط عمومی بانک مسکن استان یزد در ادامه گفت: بانک مسکن توانسته است به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه ای در بخش مسکن با نگاه منفعت اجتماعی با شبکه گسترده خود در سطح کشور و قدمت 80 ساله در برآوردن مهمترین نیاز مردم به خصوص اقشار کم درآمد و میان درآمد جامعه نقش آفرینی نماید. وی در ادامه اظهار داشت: عمده فعالیت بانک مسکن در راستای اعطای تسهیلات و خدمات بخش مسکن و موضوعات مرتبط با نظام تامین مالی مسکن و ساختمان بوده و انواع خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان حقیقی و حقوقی را از جمله سپرده پذیری، پرداخت تسهیلات، صدور ضمانتنامه، خدمات ارزی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، مشاغل، خوداشتغالی، جامعه ایثارگران و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و ... در بخش مسکن که مهمترین و اساسی ترین نیاز مردم است را ارایه می نماید.

بانک مسکن با برنامه‌ریزی‌ مستمر در جهت ایجاد شرایط مناسب برای اقشار مختلف انواع تسهیلات را برای ساخت و خرید مسکن تدارک دیده است. وی انواع تسهیلات ساخت مسکن انفرادی و انبوه سازی شامل اوراق گواهی حق تقدم استفاده ازتسهیلات مسکن یا حساب ممتاز، حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، تسهیلات بدون سپرده و تسهیلات بافت فرسوده برشمرد و تاکید کرد: مجموعه سیاست های بانک همواره در راستای خانه دار شدن مردم و حمایت مالی از انبوه سازان حرفه ای و مجتمع سازان که نقش مهمی در ساخت و ساز دارند بوده است.

روابط عمومی بانک مسکن استان یزد به تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم با نرخ 8% در مناطق عادی و 6% در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: در این نوع تسهیلات که مبتنی بر سپرده گذاری می باشد سقف تسهیلات انفرادی در مرکز استان ۶۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۴۰ میلیون تومان است. زوجین نیز می توانند به صورت تجمیعی، ۱۲۰ میلیون تومان در مرکز استان و در سایر شهرهای استان ۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند. بازپرداخت این تسهیلات 12 ساله می باشد.

امراللهی درخصوص مشتریانی که قصد استفاده فوری و بدون سپرده گذاری از تسهیلات مسکن را داشته باشند گفت: این دسته از مشتریان می توانند با خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات بانک مسکن در شهر یزد از سقف تسهیلات انفرادی به مبلغ 50 میلیون تومان و به صورت زوجین تا سقف 80 میلیون تومان با بازپرداخت 12 سال بهره مند گردند. در ضمن نرخ بازپرداخت این تسهیلات از 18 به 17.5 درصد کاهش یافته است. همچنین جهت مشتریانی که قصد برنامه ریزی طولانی تری جهت خانه دار شدن خود یا فرزندشان را دارند استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن جوانان با نرخ بازپرداخت 9 درصد و مدت بازپرداخت 20 سال پیشنهاد می گردد. وی همچنین اظهار داشت به منظور ترغیب و تشویق سرمایه گذاری و ساخت و ساز در بخش فرسوده و ناکارآمد شهری ، نرخ سود تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از 18 به 16 درصد کاهش و مدت بازپرداخت تسهیلات از 12 سال به 15 سال افزایش یافته است.

کارشناس روابط عمومی بانک مسکن استان یزد یکی دیگر از اولویت های بانک مسکن را حمایت از فعالان و سازندگان حرفه ای بخش مسکن نام برد و خاطر نشان کرد؛ این رویکرد ارتقای کیفیت ساخت و ساز، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از فعالان حرفه ای را به دنبال خواهد داشت. وی یکی دیگر از انواع تسهیلاتی که بدین منظور پرداخت می شود را تسهیلات بدون سپرده ساخت بیان نمود که به سازندگان حرفه ای و در صورت استفاده از تکنولوژی جدید و فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی تا سقف 160 میلیون تومان در مرکز استان و 130 میلیون تومان در سایر شهرهای استان پرداخت می گردد. وی اضافه کرد؛ به منظور تشویق این نوع از سازندگان حرفه ای، علاوه بر افزایش سقف تسهیلات پرداختی، نرخ سود تسهیلات ساخت برای ایشان یک درصد کمتر محاسبه خواهد شد.

محمدرضا امراللهی در ادامه اظهار داشت: در راستای برقراری تعامل موثر با فعالان بخش مسکن و ساختمان از طریق تبیین و تشریح خدمات و محصولات بانک، تقویت تعاملات فی مابین و احصای نیازهای اعتباری و مالی مشتریان، بانک با تشکیل نشست هایی سعی بر ارایه خدمات متناسب با نیاز انبوه سازان و رونق بخش مسکن و در نهایت بهبود کسب و کارهای مرتبط با بخش مسکن و ساختمان را دارد.

وی در ادامه افزود: بانک مسکن نهایت همکاری با انبوه سازان را جهت تامین مالی بخش مسکن داشته و رویکرد فعلی بانک حمایت قاطع از متخصصین این بخش می باشد و با توجه به وقوع بلایای طبیعی اخیر و آسیب های وارد شده به واحدهای مسکونی در این حوادث، لزوم ایمن سازی و ساخت مسکن با کیفیت مورد توجه و تاکید مدیران ارشد بانک قرار گرفته و این موضوع در سیاست های اعتباری سال جاری کاملا مشهود است. وی با اشاره به برگزاری نشست های مشترکی که با سازمان ها و دستگاه های ذیربط و متولی امر مسکن در استان انجام شده، اظهار داشت: بانک مسکن آمادگی دارد با تداوم تعامل با مسیولین دستگاه ها و سازمان های مرتبط با مسکن و ساختمان استان موجبات تسهیل و تسریع در امر ساخت و ساز و رونق بخش مسکن را فراهم نماید.

کارشناس روابط عمومی این بانک با اشاره به پرداخت انواع تسهیلات قرض الحسنه از قبیل تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، خوداشتغالی، روستایی و پرداخت تسهیلات به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، از هموطنان عزیز خواست تا در جهت تامین مالی تسهیلات قرض الحسنه با سپرده گذاری در حساب های قرض الحسنه ضمن بهره مندی از پاداش اخروی از مزایای جوایز قرعه کشی این حساب ها بهره مند گردند.

وی با اشاره به اجرای ماده 2 تبصره 35 قانون بودجه سال 1395 و بند "ل" تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 توسط بانک مسکن، تصریح کرد: بر اساس این طرح، هموطنانی که قبل از سال 1395 از تسهیلات اعطایی تا سقف یک میلیارد ریال استفاده نموده و در بازپرداخت آن دچار مشکل گردیده اند، برابر ضوابط اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، می توانند در صورت بازپرداخت یکجا و نقدی باقیمانده اصل تسهیلات، از بخشش سود و جرایم بهره مند گردند.

وی از مشتریان و متقاضیان دریافت تسهیلات و مشمولین طرح بخشودگی جرایم بانک مسکن خواست تا جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره تخصصی قابل ارایه به شعب بانک مسکن در سراسر استان مراجعه نمایند.

آخرین بروزرسانی 1398/7/10