تازه های اخبار تازه های اخبار

همایش آموزشی تهدیدات و آسیب های خانواده با حضور پرسنل انتظامات در مدیریت یزد برگزار گردید.

در این همایش آموزشی که با حضور پرسنل انتظامات و همسر ایشان برگزار گردید، تهدیدات و آسیب های خانواده توسط مشاور و روانشناس مدعو تشریح گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان یزد، رییس دایره حراست مدیریت ضمن خیرمقدم به همسران پرسنل انتظامات از ایشان به جهت همراهی با همسرانشان که وظیفه خطیر سیانت و حفاظت از نظم و امنیت در بانک مسکن را برعهده دارند تشکر نمود.

محمدحسن انتظاری در جمع خانواده انتظامات گفت: پرسنل زحمتکش انتظامات با همراهی، همدلی و صبر همسرانشاند با آسایش و آسودگی خاطر بیشتر به انجام مسیولیت های خویش بپرداند.

وی گفت: خانواده کانونی به‌هم‌پیوسته از اعضا است که هریک نقش‌ خاصی را به‌عهده دارند و در شبکه‌ای به‌هم‌پیوسته از این نقش‌ها، مناسبات و روابط شکل می گیرند به ‌نحوی‌که با گسستن این پیوندها و ارتباطات، خانواده‌ متزلزل ‌شده و از هم فرو می‌پاشد.

انتظاری حفظ روابط و تقویت کانون خانواده را از بنیادی‌ترین مسایل برای این نهاد اجتماعی دانست و افزود: در درون این روابط است که نقش‌های اجتماعی و خانوادگی به فرزندان آموخته می‌شود و فرایند جامعه‌پذیری به‌مرور در درون خانواده و با پذیرفتن این نقش‌های اولیه شکل می‌گیرد.

در ادامه، مشاور و روانشناس سخنران در همایش آموزشی به ذکر آسیب ها و تهدیدهای خانواده و راه های مقابله با آن پرداخت. ازجمله موارد مطرح شده در این همایش می توان به ارتباط صحیح اجزای خانواده، تفاوت رفتار افراد خانواده در خانه خانواده و جامعه، تعهد و صمیمیت بین زوجین، تاثرات فضای مجازی بر روابط خانوادگی، ارتباطات بین فردی و تعاملات خانوادگی را نام برد.

در پایان همایش از همسران پرسنل انتظامات با اهدا هدیه تشکر و قدردانی گردید.

آخرین بروزرسانی 1398/7/10