تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاری مراسم بزرگداشت روز عفاف و حجاب در مدیریت استان یزد

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان یزد، مراسم بزرگداشت روز عفاف و حجاب همزمان با سالروز میلاد حضرت امام رضا(ع) با حضور مدیر شعب استان، امام جماعت مدیریت، تعدادی از کارکنان و کلیه بانوان استان همراه با مولودی خوانی جهت گرامیداشت میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع)در محل مدیریت شعب استان برگزار گردید.

مدیر شعب استان ضن خیر مقدم و تبریک میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) و گرامیداشت هفته حجاب و عفاف از همکاران به جهت رعایت حجاب و پوشش اسلامی در محیط کار و زحمات آنان تقدیر و تشکر نمود و اظهار داشت: رعایت شیونات اسلامی فقط مختص به زنان نبوده و رعایت آن از سوی مردان نیز توصیه گردیده است.

صیدنبی حیدریان مداومت و محافظت را دو اصل تربیتی و تاثیر گذار در حجاب دانست که باید در بین فرزندان از همان کودکی نهادینه شود و افزود: ابعاد عفاف بایستی در رفتار، گفتار و افکار رعایت گردد و فقط مختص پوشش ظاهری نیست.

امام جماعت مدیریت نیز ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا(ع) در خصوص نامگذاری روز عفاف و حجاب گفت: حمله نظامیان حکومت شاهنشاهی رضاخان به جمع کثیری از معترضین سیاست های کشف حجاب، در مشهد مقدس در تاریخ 21 تیرماه سال1314 موجب شد تا 21 تیرماه روز گرامیداشت عفاف و حجاب نامگذاری گردد.

حسین زابلی در ادامه با اشاره به تقارن روز عفاف و حجاب با دهه کرامت، اهمیت توجه به این موضوع در میان زنان و مردان مسلمان و لزوم گرامیداشت این مناسبت را یادآور شد و خطاب به بانوان همکار گفت: رعایت حجاب در محیط کار و جامعه باعث پیشرفت زن مسلمان خواهد شد. وی تقدیر از بانوان همکار ملبس به چادر را یکی از اقدامات پسندیده اداره کل روابط عمومی در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب نام برد و خواستار تداوم آن گردید.

در این مراسم از طرف پایگاه بسیج حضرت امیرالمومنین علیه السلام بانک مسکن استان یزد به بانوان همکار یک قواره چادر و مقنعه نماز و به سه تن از همکاران که نامشان متبرک به نام رضا می باشد هدایایی اهدا شد.

آخرین بروزرسانی 1398/7/10