تازه های اخبار تازه های اخبار

استقبال شهرداری یزد از طرح 2و1

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک مسکن استان یزد، رییس دایره ارتباطات و بازاریابی مدیریت و رییس شعبه صفاییه یزد با کارشناسان مالی و رفاهی شهرداری یزد دیدار و گفتگو نمودند. در این نشست خدمات و محصولات بانک، به ویژه مزایای طرح 2و1 جهت بهره مندی پرسنل شهرداری از تسهیلات ارزان قیمت این طرح تشریح گردید.

امیر محرابی، کارشناس خزانه و رفاهی شهرداری یزد ضمن ابراز خرسندی از همکاری با بانک مسکن گفت: یکی از نقاط قوت در پرداخت تسهیلات توسط بانک مسکن را نظارت دقیق و مطابق قانون این بانک بر تسهیلات پرداخت شده دانست.

وی در ادامه افزود: یکی از دلایل مراجعه مشتریان به شهرداری جهت اخذ پروانه فنی ساختمان، استفاده ایشان از تسهیلات بانک مسکن می باشد و همین امر موجب ارتقای سطح کیفی ساخت و ساز در استان شده است.

محرابی گفت: شهرداری یزد جهت وصول درآمدهای عوارض خود از ایجاد درگاه پرداخت بانک مسکن جهت پرداخت الکترونیکی عوارض استقبال می نماید.

رییس دایره ارتباطات و بازاریابی مدیریت در معرفی طرح 2و1 گفت: بانک مسکن در راستای تسهیل در شرایط کسب و کار و کمک به رونق اقتصادی جامعه، تسهیلات آنی با نرخ 1% پرداخت می نماید.

لیلا قاسم پور در تشریح این طرح گفت: متقاضیان می توانند تا 85% مبلغ سپرده گذاری شده خود در سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه این طرح، تا سقف 2 میلیارد ریال تسهیلات دریافت نمایند.

وی نرخ این تسهیلات را تنها 1% اعلام نمود و افزود: حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات طرح مذکور پنج سال می باشد. و به سپرده مشتری نزد بانک نیز نرخ سود سالانه 2% تعلق می گیرد که همانند سایر سپرده های کوتاه مدت عادی محاسبه و به حساب مشتری واریز می گردد.

قاسم پور در ادامه معرفی طرح مذکور گفت: بستگان درجه یک سپرده گذاران در طرح سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت طرح 2و1 می توانند از تسهیلات مذکور بهره مند گردند. در خصوص اشخاص حقوقی نیز، بر اساس نظر و در خواست سپرده گذار، تسهیلات به شخص حقوقی و یا اشخاص حقیقی زیرمجموعه و تحت پوشش شخص حقوقی قابل پرداخت خواهد بود.

وی پیشنهاد نمود: شهرداری می تواند با افتتاح سپرده طرح 2و1 در راستای اقدامات رفاهی به کارکنان خود، تسهیلات با نرخ یک درصد پرداخت نماید.

رییس دایره ارتباطات و بازاریابی مدیریت شعب استان یزد گفت: با توجه به رونق بخش مسکن و اهمیت نقش آن در رشد اقتصادی کشور چنانچه سازمان ها و ادارات، بانک مسکن را به عنوان بانک عامل در مراودات مالی خود انتخاب نمایند، بانک می تواند براساس سیاست های اعتباری در تامین مالی پروژه های شرکت تعاونی مسکن کارکنان آن سازمان، مشارکت نماید. وی تصریح کرد: با انعقاد تفاهم نامه دوجانبه ضمن افزایش تعاملات فی مابین، می توان در جهت پیشبرد اهداف مورد نظر و رونق بخش مسکن حرکت نمود

رییس شعبه صفاییه یزد نیز در این دیدار به معرفی انواع سپرده های صندوق پس انداز مسکن از قبیل صندوق یکم و جوانان پرداخت و گفت: حساب متمرکز سپرده سرمایه گذاری جوانان می تواند گزینه مناسبی جهت واریز حقوق کارکنان سازمان ها باشد، زیرا علاوه بر ارایه انواع خدمات مبتنی بر شبکه شتاب به این نوع حساب، امکان بهره مندی صاحب حساب یا بستگان نزدیک وی از تسهیلات ارزان قیمت خرید و ساخت واحد مسکونی با نرخ پایین و مدت بازپرداخت طولانی وجود دارد.

غلامعلی شیرمردی در ادامه افزود: کارکنان سازمان می توانند با تشکیل شرکت تعاونی مسکن و تجمیع سرمایه های خود و استفاده از تسهیلات بانک مسکن گام موثری در راستای خانه دار شدن بردارند.

آخرین بروزرسانی 1398/8/30