تازه های اخبار تازه های اخبار

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل جلسه‌ای با حضور اعضای این کمیته در مدیریت شعب استان یزد برگزار گردید

مدیر شعب استان یزد در نشست اعضای کمیته پدافند غیرعامل استان با تاکید بر اهمیت آموزش در توجیه افکار کارکنان در این مقوله، گفت: آموزش های همگانی ضرورت انکارناپذیر پدافند غیرعامل است.

صیدنبی حیدریان اظهارکرد: پدافند غیرعامل دارای ابعاد فرابخشی بوده و نیاز به همراهی همه آحاد جامعه دارد، چون هدف از پدافند غیرعامل استفاده از فرصت های بهتر برای حفظ پایداری بیشتر در جامعه است.

رییس کمیته پدافند غیرعامل بانک مسکن استان یزد با اشاره به وقوع حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی همانند زلزله، سیل و حملات سایبری به تاسیسات  و اماکن در کشور گفت: مهمترین و کم هزینه ترین راه مقابله با این پدیده ها توجه به پدافند غیرعامل و اجرای صحیح آن است. وی در ادامه اظهار داشت: لزوم هوشیاری کامل همکاران با نظارت بر امورات، توجه به زیرساخت ها و رعایت اصول ایمنی بیش از پیش ضروری می نماید.و  حفاظت از جان انسان ها، کاهش هزینه های آسیب به تاسیسات و زیرساخت ها از مصادیق پدافند غیرعامل می باشد.

حیدریان در ادامه گفت: با توجه به تهدیدات بالقوه از سوی دشمنان، توجه هرچه بیشتر به پدافند غیرعامل در بازدارندگی این گونه تهدیدات بسیار حایز اهمیت می باشد و به کارگیری اصول و معیارهای پدافند غیرعامل می تواند به تکمیل زنجیره دفاعی کمک موثر و قابل ملاحظه ای نماید.

وی افزود: اکنون هزینه های کلانی از سوی دشمن در جهت ایجاد خسارت بر کشور انجام می گردد که با رعایت اصول پدافند غیرعامل با کمترین هزینه قابل دفع می باشد.

دبیر کمیته پدافند غیرعامل بانک مسکن و مسیول امور حراست مدیریت در این نشست با اعلام اینکه هرساله از هشتم لغایت چهاردهم آبان ماه به نام هفته پدافند غیرعامل و شعار امسال آن، «پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» نامگذاری گردیده است، گفت: هر اقدام غیر مسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن گردد، پدافند غیرعامل خوانده می شود.

محمدحسن انتظاری در ادامه افزود: به بیان ساده‌تر پدافند غیرعامل، مجموعه اقداماتی است که انجام می شود تا در صورت بروز جنگ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد. هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی و مستحدثات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علیرغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت‌ها و خدمات زیر بنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.

انتظاری ضوابط پدافند غیرعامل در مورد بانک ها را شامل پیشگری از تهدیدات اقتصادی، فیزیکی و سایبری نام برد و در خصوص پدافند غیرعامل اقتصادی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب «اکنون در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و تنها راه پیروزی در این جنگ، اقتصاد مقاومتی است»، بانکداری مبتنی بر اقتصاد مقاومتی مهمترین عامل موفقیت در پدافند غیرعامل در مورد تهدیدات اقتصادی می باشد.

وی مقابله با حملات سایبری از طریق ایمن سازی سیستم های بانکی و حفاظت از اماکن و ساختمان ها و سیستم های حفاظتی را اقدامات مقابله به تهدیدات سایبری و فنی در بانک عنوان نمود.

دبیر کمیته پدافند غیرعامل بانک مسکن استان یزد اقدامات انجام شده در این کمیته را تشکیل جلسه با اعضای کمیته، نصب بنر و تراکت بیانات مقام معظم رهبری در تابلو اعلانات و ورودی ساختمان مدیریت شعب استان، توزیع بروشور و اطلاع رسانی از اقدامات پدافند غیرعامل، درج شعار هفته پدافند غیرعامل در سربرگ مکاتبات اداری و همچنین ارسال به صورت پیامک برای کلیه همکاران و همچنین شرکت سه نفر از اعضای کمیته در دوره آموزشی نقش روابط عمومی در پدافند غیرعامل نام برد.

آخرین بروزرسانی 1398/8/30