تازه های اخبار تازه های اخبار

دیدار رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان با مدیر شعب استان یزد

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان یزد، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد با مدیرشعب استان دیدار و درخصوص امکان ساخت مدرسه توسط بانک مسکن گفتگو نمود.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد ضمن ابراز خرسندی از همکاری با بانک مسکن و سابقه درخشان این بانک در خانه دارکردن اقشار متوسط و محروم جامعه گفت: بانک مسکن علاوه بر کمک به خانه‌دار کردن اقشار متوسط جامعه که رسالت اصلی خویش است، در راستای مسیولیت اجتماعی و تعهد این بانک به جامعه اقدام به ساخت مدرسه در مناطق محروم نموده که ستودنی و قابل تقدیر است.

محمدعلی خواجه رضایی، مدرسه سازی را باقیات صالحات عنوان نمود و افزود: ساخت مدرسه یا هر اقدامی که موجب ترویج و توسعه فضای آموزشی و تربیت فرزندان این مرز و بوم گردد، موجب رشد و توسعه جامعه خواهد شد.

خواجه رضایی در ادامه اظهار داشت: مجمع خیرین مدرسه ساز استان آمادگی همکاری با بانک مسکن برای احداث مدرسه جهت بهره مندی دانش آموزان مناطق محروم استان ازامکانات آموزشی را دارد.

مدیر شعب استان یزد، ساخت مدرسه را موجب گسترش زیرساخت های فرهنگی و آموزشی دانست و افزود: مدرسه مهمترین محل برای تربیت نسل آینده است و ساخت فضاهای آموزشی با امکانات و تجهیزات مناسب می تواند به رشد علمی و اخلاقی جامعه کمک کند.

صیدنبی حیدریان در این باره افزود: تلاش بانک مسکن بر این است که با پیش‌برد برنامه های خیرخواهانه و تامین مالی جهت ایجاد سرپناه برای اقشار کم درآمد، رفع مشکل ازدواج جوانان، ایجاد شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، تامین و ترمیم مسکن افراد آسیب‌دیده از سیل و زلزله و مواردی از این دست، را حل نماید.

وی با بیان این که تا کنون سیزده مدرسه در مناطق محروم کشور توسط بانک مسکن احداث گردیده و شش مدرسه دیگر نیز در دست احداث می باشد، افزود: تلاش داریم تا با همکاری مجمع خیرین مدرسه ساز استان، در استان یزد نیز یک باب مدرسه جهت بهره مندی دانش آموزان محروم این استان از امکانات آموزشی احداث گردد.

مدیر شعب استان در ادامه اقدام به معرفی طرح سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت طرح 2و1 پرداخت و گفت: متقاضیان می توانند تا 85% مبلغ سپرده گذاری شده خود در سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه این طرح، تا سقف 2 میلیارد ریال تسهیلات دریافت نمایند.

صیدنبی حیدریان نرخ این تسهیلات را تنها 1% اعلام نمود و افزود: حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات طرح مذکور پنج سال می باشد. وی افزود به سپرده مشتری نزد بانک نیز نرخ سود سالانه 2% تعلق می گیرد که همانند سایر سپرده های کوتاه مدت عادی محاسبه و به حساب مشتری واریز می گردد.

حیدیریان در ادامه افزود: بستگان درجه یک سپرده گذاران در طرح سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت طرح 21 می توانند از تسهیلات مذکور بهره مند گردند. همچنین در خصوص اشخاص حقوقی نیز، بر اساس نظر و در خواست سپرده گذار، تسهیلات به شخص حقوقی و یا اشخاص حقیقی زیرمجموعه و تحت پوشش شخص حقوقی قابل پرداخت خواهد بود.

مدیرشعب در همین راستا پیشنها د نمود در صورتیکه خیرین همکار با مجمع خیرین مدرسه ساز قصد کمک و مساعدت به افرادی را داشته باشند می توانند با استفاده از مزایای این طرح تسهیلات یک درصد را در اختیار متقاضیان خود قرار دهند.

آخرین بروزرسانی 1398/9/7