تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر استان یزد به دیدار خانواده شهید و همکار بازنشسته، مرحوم حاج ابوالقاسم زینی رفت.

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان یزد، مدیر شعب استان یزد به همراه رییس دایره منابع انسانی مدیریت با مادر و برادر معزز شهید محمدهادی زینی که از خانواده همکار بازنشسته مرحوم حاج ابوالقاسم زینی می باشند دیدار نمود.

پدر معزز شهید محمدهادی زینی از همکاران بازنشسته و نیکوکار مدیریت یزد در سال گذشته دار فانی را وداع گفت و به دیدار حق و فرزند شهیدش شتافت.

صیدنبی حیدریان در ملاقات با خانواده همکار بازنشسته و شهید گفت: خانواده شهدا موجب افتخار و سربلندی این سرزمین هستند.

وی با اشاره به اینکه شجره انقلاب اسلامی با خون شهدا رنگین شده است، اذعان داشت: خانواده شهدا مایه افتخار جامعه، میراث داران انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور بشمار می روند و خدمت به آنها افتخاری بسیار بزرگ محسوب می شود.

لازم به ذکر است مرحوم حاج ابوالقاسم زینی، پدر معزز شهید محمدهادی زینی، از خیرین و واقفان برجسته استان بود. وی در سال 1368 پس از شهادت فرزندش محمد هادی اقدام به ساخت مجموعه آموزشی به مساحت 12.000 مترمربع به یاد شهید محمدهادی زینی نموده که مجموعه مذکور با زیربنای 4.000 مترمربع در سال 1372 افتتاح و در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان قرار گرفت. همچنین تنها سالن ورزشی سرپوشیده اختصاصی خواهران شهرستان به مساحت 2.000 مترمربع نیز توسط همکار مرحوم احداث و جهت استفاده ورزش خواهران اهدا گردید.

از دیگر اقدامات خیرخواهانه مرحوم حاج ابوالقاسم زینی، ساخت حوزه علمیه خواهران در سال 1388 می باشد که ساختمان آموزشی مذکور در سال 1395 با زیربنای 34.000 مترمربع و در دو طبقه به یاد شهید محمدهادی زینی به نام مدرسه علمیه حضرت زینب (س) افتتاح و هم اکنون 650 طلبه در آن مشغول به تحصیل علوم حوزوی می باشند.

همچنین خانه مسکونی مرحوم در زمان حیات وی وقف حضرت سیدالشهدا (ع) گردیده تا جهت آموزشگاه علوم قرآنی مورد استفاده قرار گیرد و هرساله در آن مراسم روضه خوانی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برگزار می گردد.

از دیگر اقدامات خیرخواهانه مرحوم می توان به آزادی تعدادی از زندانیان جرایم مالی غیرعمد نیازمند، کمک مالی به بدهکاران وکاسبان آبرومند نیازمند و راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال جهت نیازمندان را می توان نام برد.

آخرین بروزرسانی 1398/11/20