تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد گفت:

طرح اقدام ملی مسکن شروع مجدد همکاری گسترده بنیاد با بانک مسکن خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان یزد، در جلسه ای که با مدیرکل بنیاد مسکن استان و معاونان وی در حوزه‌های مسکن شهری، پشتیبانی، و بازسازی و مسکن روستایی و معاون مدیرشعب استان و روسای دوایر امور اعتباری، پیگیری و وصول مطالبات و ارتباطات و بازاریابی مدیریت برگزار گردید، راهکارهای افزایش تعامل و ارایه خدمات و پرداخت تسهیلات به متقاضیان معرفی شده از سوی بنیاد مسکن بررسی گردید.

معاون مدیر شعب استان یزد با اشاره به حسن سابقه و تعامل بانک مسکن و بنیاد در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن مهر و تسهیلات بازساری و نوسازی روستایی، ابراز امیدواری نمود در خصوص طرح اقدام ملی مسکن نیز تداوم همکاری و تعاملات بتواند موجب تسریع در پرداخت تسهیلات به متقاضیان گردد.

مسعود عربیان پیشتازی استان یزد در اختتام طرح مسکن مهر را نتیجه تعامل سازنده بانک مسکن با دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط در اجرای طرح عنوان و یکی از نقاط قوت در پرداخت تسهیلات توسط بانک مسکن را نظارت دقیق این بانک بر تسهیلات پرداخت شده و انجام مشارکت به صورت دقیق و واقعی دانست.

عربیان با اشاره به همسو بودن رسالت و هدف بانک مسکن و بنیاد مسکن که خانه دار کردن اقشار متوسط و ضعیف جامعه با رعایت اصول کیفی ساختمان است، تعامل با بنیاد مسکن را در اولویت و با اهمیت برشمرد.

وی افزود: بانک مسکن نهایت همکاری با بنیاد مسکن را جهت تامین مالی بخش مسکن روستایی و اقشار آسیب‌پذیر داشته و با توجه به وقوع بلایای طبیعی در سال‌های اخیر و آسیب‌های وارد شده به واحدهای مسکونی در این حوادث، لزوم ایمن سازی و ساخت مسکن با کیفیت مورد توجه و تاکید مدیران ارشد بانک قرار گرفته و این موضوع در سیاست‌های اعتباری بانک نیز کاملا مشهود است.

معاون مدیرشعب استان ضمن معرفی خدمات سپرده ای بانک مسکن، با توجه به پایین بودن نرخ و طولانی بودن مدت بازپرداخت تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم، استفاده خریداران واحدهای احداث شده توسط بنیاد با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم را عاملی موثر در ایجاد رونق در ساخت و فروش واحدهای ارزان قیمت در کشور دانست.

وی همچنین از همکاری بنیاد مسکن به منظور وصول مطالبات تسهیلات روستایی تشکر نمود و تداوم همکاری بنیاد در این زمینه را خواستار شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تعامل بانک مسکن و بنیاد در پرداخت تسهیلات به متقاضیان تسهیلات روستایی، گفت: ساخت 4000 واحد مسکونی روستایی در قالب مسکن مهر اقدام بزرگ و درخور توجه‌ای است که با مشارکت و همراهی بانک مسکن انجام شد.

علیرضا قربانیان ابراز امیدواری نمود با توجه به پرداخت تسهیلات روستایی و همچنین تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن که در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد رابطه و تعامل بانک مسکن و بنیاد استمرار و افزایش یابد.

وی در ادامه گفت: اکنون با استفاده از تجربیات به دست آمده در گذشته، رفع نواقص و تداوم همکاری ها می توان گام های بزرگی در جهت خانه دار کردن اقشار متوسط جامعه با استفاده از تسهیلات جدید و متنوع بانک مسکن برداشت.

قربانیان بانک مسکن را  امانت دار و متعهد در برابر تعهدات خود دانست و از اینکه بانک مسکن توانسته است به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش مسکن با نگاه منفعت اجتماعی در برآوردن نیاز اقشار کم و میان درآمد جامعه به مسکن نقش آفرینی نماید اظهار خرسندی نمود.

 

آخرین بروزرسانی 1399/6/17