فهرست اخبار فهرست اخبار

پرداخت 400 میلیون تومان تسهیلات ساخت به انبوه سازان حرفه ای

مدیرشعب بانک مسکن استان یزد با بیان اینکه این بانک در سال ۱۴۰۰ یک بخش ویژه تحت عنوان «فعالیت بخش مسکن و ساختمان» در قالب سیاست های اعتباری پیش بینی کرده است، گفت: بانک مسکن برای فعالان حوزه ساخت وساز مبتنی بر شناسایی و طبقه بندی که برای سازندگان و انبوه سازان در دست انجام است، سقف مشخص برای پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی پیش بینی و تدارک دیده است. از میان طبقه بندی سازندگان مختلف، یک گروه سازندگان حرفه ای نامگذاری و شناخته که با توجه به شرایط و سوابقی که در بخش تولید و عرضه مسکن دارند شرایط پرداخت تسهیلات برای آنها متفاوت است.

محمد غفوریان افزود: متناسب با پیش بینی های به عمل آمده بانک مسکن در جهت حمایت مالی از پروژه های ساختمانی این گروه از سازندگان سقف ریالی متفاوتی درنظرگرفته است، به این معنا که سقف هایی که به صورت عام برای پرداخت تسهیلات ساخت در نظر گرفته شده است، برای این گروه تا 50 درصد قابل افزایش است.

وی در توضیح سقف ریالی تسهیلات پیش بینی شده برای سازندگان حرفه ای در استان، توضیح داد: در حال حاضر سقف تسهیلات ریالی مشارکت مدنی برای سازندگان حرفه ای معادل 400 میلیون تومان است که در صورت دارابودن شرایط مورد نیاز، سقف تسهیلات تا ۵۰ درصد بابت هر واحد مسکونی میتواند افزایش پیدا کند.

وی تاکید کرد: این میزان افزایش ریالی تسهیلات فقط مختص سازندگان حرفه ای است.

مدیرشعب بانک مسکن استان یزد در توضیح معیارهای پیش بینی شده برای شناخت و انتخاب سازندگان حرفه ای، اظهار کرد: سازندگان حرفه ای چه در قالب حقیقی و چه در قالب حقوقی عمدتا مجموعه هایی هستند که دارای مجوزهای فعالیت حرفه ای در تولید مسکن هستند. به تعبیری این گروه یا عضو کانون انبوه سازان هستند یا دارای رتبه اعتباری از وزارت خانه هستند، یعنی رده اول آن مواردی است که دارای رتبه اعتباری از وزارت راه و شهرسازی هستند، مجموعه هایی که عضو کانون سراسری انبوه سازان هستند و در یک ردیف دیگر، افرادی که دارای سوابق فعالیت به میزان لازم در حوزه ساخت و ساز و تولید مسکن بر اساس مدارک و مستندات قابل ارائه دارند.

وی با اشاره به پوشش بیش از نیمی از هزینه های ساخت واحدهای مسکونی پروژه هاي انبوه سازي منطبق با الگوي مصرف مسكن ( واحد هاي ميان متراژ و متوسط قيمت ) با تسهیلات ساخت مسکن در استان، آن را فرصت مناسبی جهت افزایش همکاری بانک و سازمان دانست و افزود: استفاده از تسهیلات ساخت مسکن موجب تقویت بنیه مالی سازندگان و افزایش تعداد پروژه ها و کاهش زمان ساخت می گردد.

همچنین مدیر شعب بانک مسکن استان یزد سقف تسهیلات مشارکت مدنی ساخت بافت فرسوده و بازآفرینی شهری قابل پرداخت در استان را 250 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: رويكرد بانک ايجاد مشوق ها و امتيازات ويژه در پلاك هاي فرسوده شهري جهت نوسازي و بهسازي محلات هدف در بافت فرسوده شهري، به منظور بازآفرینی پایدار این محلات می باشد.

 

مبالغ به ریال

پروژه های احداثی با استفاده از فناوری‌های نوین

پروژه های احداثی با استفاده از فناوری‌های نوین در بافت فرسوده

سقف تسهیلات اعطایی هرواحد به سازندگان حرفه‌ای

سقف تسهیلات اعطایی هرواحد به سایرسازندگان

سقف تسهیلات اعطایی هرواحد به سازندگان حرفه ای

سقف تسهیلات اعطایی هرواحد به سایرسازندگان

مرکز استان

4.000.000.000

3.000.000.000

2.500.000.000

2.200.000.000

سایر شهرها

3.000.000.000

2.500.000.00

 

 

آخرین بروزرسانی 1400/4/13