فهرست اخبار فهرست اخبار

مدیرشعب استان در دیدار با استاندار یزد اظهار داشت:

استان یزد از استان های پیشتار در طرح اقدام ملی مسکن است

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن استان یزد، استاندار یزد ضمن تقدیر از عملکرد بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در تامین مالی مسکن خانوارهای ایرانی، گفت: بانک مسکن اهمیت بسیاری در اقتصاد و رونق بخش مسکن در استان دارد.

محمدعلی طالبی در ادامه افزود: بانک مسکن مردمی‌ترین بانک کشور است که نقش عمده‌ای در ایجاد آرامش هموطنان در تامین مسکن دارد، و خانوارهای زیادی با کمک تسهیلات مسکن بانک مسکن خانه‌دار شده‌اند و انتظار می‌رود با حمایت مدیران عالی و همکاران توانمند در استان سهم این بانک از اقتصاد استان افزایش یابد.

استاندار یزد اعطای تسهیلات توسط بانک مسکن در بخش بافت فرسوده و بازآفرینی شهری را بسیار ارزشمند دانست و افزود: احیای بافت فرسوده شهری یزد با توجه به همپوشانی بخش عمده ای از این بافت با بافت تاریخی شهر یزد، بسیار برای شهر حائر اهمیت است.

مدیرشعب استان در این نشست بانك مسكن را بانك توسعه اي–تخصصي در حوزه مسكن و توسعه شهري خواند كه با توانمندسازي مالي فاقدين مسكن و تامين مالي طرحهاي توسعه اي دولت در حوزه مسكن، توسعه شهري و بازآفريني شهري می تواند در اجرای اهداف کلان دولت در توسعه کمی و کیفی بخش مسکن و رونق آن نقش موثری را ایفا نماید.

محمد غفوریان افزود: ماموريت اين بانك تسهيل فرآيند تامين مالي حوزه مسكن و توسعه شهري و اعطاي تسهيلات جهت تامين مسكن كليه خانوارهاي فاقد مسكن و ارايه خدمات مالي، بانكي و مشاوره اي به فعالان، توسعه گران و سازندگان واحدهاي مسكوني منطبق با الگوي مصرف براي اقشار ميان درآمد و كم درآمد با تاكيد بر احياي بافت هاي فرسوده و شهرهاي ميان جمعيتي مي باشد.

مدیر شعب استان با اشاره به طرح مسکن مهر گفت: بانك مسكن با پذيرش اعطاي كل تسهيلات طرح مسكن مهر گام بزرگی در تامین مسکن دهک های پایین جامعه برداشت و با به روي كار آمدن دولت يازدهم و ثبات ناشي از تغيير در سياست هاي اقتصادي و اجتماعي، بانك مسكن نيز با اصلاح ساختار بانكي و ترازنامه اي خود، تجهيز منابع پايدار، سياست هاي اعتباري هدفمند و مشاركت فعال در سياستگذاري هاي بخش مسكن موفق به كاهش 50 هزار ميليارد ريال از بدهي خود به بانك مركزي شد، و همزمان با آن افزايش سرمايه 50 هزار ميلياردي خود را نيز به ثبت رساند تا دوباره به عنوان پيشران بخش مسكن در خدمت هم ميهنان عزيز باشد.

غفوریان در ادامه افزود: بانك مسكن استان يزد نيز با استفاده از فرصت هاي ايجاد شده در دولت تدبير و اميد توانست ميزان واحدهاي فروش اقساطي شده مسكن مهر استان را از 12000 واحد در ابتداي سال 92 به 25000 واحد در دولت يازدهم افزايش دهد و به عنوان دومين استان، طرح مسكن مهر را به اختتام برساند.

وی در خصوص طرح اقدام ملی نیز گفت: بانك مسكن استان يزد در راستاي همسویی در طرح هاي بزرگ دولت در بخش مسكن و با بهره مندي از تجربيات كسب شده در طرح مسكن مهر با اقتدار به طرح اقدام ملي مسكن ورود و جهت پرداخت بيش از 24000 واحد طرح اقدام ملي مسكن در استان اعلام آمادگي نموده است. وی افزود: با افتتاح اولین پروژه این طرح در استان که در کمتر از یکسال احداث گردیده‌، استان یزد به استان پیشگام در طرح اقدام ملی مسکن معرفی گردیده است.

مدیرشعب استان در پایان اظهار داشت: بانك مسكن در راستاي تحقق رسالت خويش كه پرداخت تسهيلات در بخش خريد و ساخت مسكن مي باشد نياز به جذب منابع جديد و كلان از منابع استان را دارد. با توجه به اينكه ميزان مصارف استان نزديك به دوبرابر منابع موجود مي باشد ضرورت حمايت هاي هدفمند از اين بانك در جهت رسالت تامين مسكن مناسب هم استاني هاي عزيز در كنار توسعه و اشتغال، بيش از پيش احساس مي شود.

آخرین بروزرسانی 1400/4/23