فهرست اخبار فهرست اخبار

مشارکت بانک مسکن در پروژه 160واحدی پزشکان یزد همزمان با روز پزشک

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان یزد، مدیرشعب استان یزد به مناسبت روز پزشک با مدیرکل سازمان نظام پزشکی استان یزد دیدار و گفتگو نمود.

مدیرشعب استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جامعه پزشکی در تمام مقاطع حساس که با از خودگذشتگی به درجه رفیع شهادت نائل شده اند، تقارن روز پزشک با ایام شهادت اسوه ایثار و شهادت، حضرت امام حسین(ع) را گرامی داشت.

محمد غفوریان در ادامه اظهار داشت: پزشکان همواره در تمام صحنه ها تلاش های خستگی ناپذیری را از خود به نمایش گذاشته اند و در شرایط اپیدمی کرونا نیز از ابتدا شاهد حضور فداکارانه پزشکان در کنار مدافعان سلامت بودیم که با تلاش مخلصانه در خط مقدم مبارزه با این ویروس به کمک بیماران شتافتند و با خدمت و ایثار، بار دیگر در صحنه تاریخ این سرزمین درخشیدند.

غفوریان ایجاد زمینه مشارکت و نقش آفرینی بهینه پزشکان فعال در بخش مسکن و ساختمان کشور که با هدف تنوع بخشی به سرمایه گذاری ایشان و نقش آفرینی آنان به عنوان فعالین بخش مسکن و ساختمان صورت می گیرد را موجب توسعه و رونق بخش مسکن استان دانست و افزود: سازمان نظام پزشکی می تواند با همکاری گروه مالی بانک مسکن اقدام به شناسایی پروژه ها و مشارکت در طرح های سودآور بخش مسکن و ساختمان کشور نماید.

غفوریان در ادامه با اشاره به رویکرد بانک مسکن مبنی بر ساخت حرفه ای و تخصصی مسکن توسط سازندگان دارای صلاحیت حرفه‌ای گفت: سقف تسهیلات قابل پرداخت جهت سازندگان حرفه‌ای و استفاده کننده از فناوری های نوین نسبت به سازندگان سنتی افزایش چشمگیری داشته است. لذا به منظور تشویق سازندگان حرفه ای در صورت استفاده از تکنولوژی جدید و فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی مبلغ تسهیلات تا سقف 400 میلیون تومان در مرکز استان و 300 میلیون تومان در سایر شهرهای استان افزایش یافته است.

وی با اشاره به پوشش بیش از نیمی از هزینه های ساخت واحدهای مسکونی پروژه هاي انبوه سازي منطبق با الگوي مصرف مسكن ( واحد هاي ميان متراژ و متوسط قيمت ) با تسهیلات ساخت مسکن در استان، آن را فرصت مناسبی جهت افزایش همکاری بانک و پزشکان فعال در حوزه ساخت و ساز دانست و افزود: استفاده از تسهیلات ساخت مسکن موجب تقویت بنیه مالی سازندگان و افزایش تعداد پروژه ها و کاهش زمان ساخت می گردد.

مدیرشعب استان یزد اظهار داشت: بانک مسکن تنها بانک تخصصی دولتی در زمینه مسکن می باشد که می تواند خدمات و تسهیلات متنوعی در این زمینه به کارکنان و پزشکان عضو سازمان نظام پزشکی ارائه دهد و در صورت تنظیم تفاهم نامه، سازمان و اعضای آن می توانند علاوه بر بهره مندی از انواع حساب های سپرده ای بانک مسکن، از انواع تسهیلات قابل پرداخت در حوزه مسکن و ساختمان نیز بهره مند گردند.

مدیر سازمان نظام پزشکی استان یزد، ضمن ابراز خرسندی از همکاری با بانک مسکن گفت: ارائه خدمات شفاف، صادقانه و حسن برخورد کارکنان از مزایای بانک مسکن بوده که آن را به یک بانک مردمی در عین تخصصی بودن تبدیل نموده است.

دکتر مجید صفار در ادامه اظهار داشت: از آنجاکه از محل منابع جذب شده در بانک مسکن پرداخت تسهیلات در این بخش صورت می گیرد و موجب خانه دار شدن اقشار متوسط جامعه می گردد، لذا سپرده گذاران در بانک مسکن نیز در اجر معنوی خانه دار کردن مردم سهیم هستند.

وی مشارکت بانک مسکن در تامین مالی پروژه 160واحدی در حال ساخت توسط شرکت تعاونی مسکن اعضای سازمان نظام پزشکی استان را نقطه آغازی برای همکاری بانک و سازمان دانست و افزود: سازمان نظام پزشکی استان آمادگی استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی خود جهت معرفی خدمات و محصولات بانک به جامعه پزشکان استان را دارد.

آخرین بروزرسانی 1400/6/4