فهرست اخبار فهرست اخبار

مشارکت بانک مسکن در ساخت 2500 واحد مسکونی

برگزاری نشست با حضور مدیر شعب استان، و روسای دوایر ارتباطات و بازاریابی و اعتباری مدیریت و مدیرعامل و اعضای هیت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد
به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان یزد،

مدیر شعب استان یزد در این نشست که به منظور انعقاد تفاهم نامه با شرکت جهت احداث 2500 واحد مسکونی ویژه مهندسین عضو شرکت تعاونی برگزار گردیده بود اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی شرکت متکی بر ساخت و ساز است، این نقطه مشترک می‌تواند زمینه‌ساز تعاملات مالی بیشتر بین بانک و شرکت باشد.

محمد غفوریان اهمیت پرداخت تسهیلات و افزایش مصارف را برای بانک استان مهم برشمرد و افزود: پرداخت تسهیلات در حوزه ساخت مسکن که منجر به افزایش تولید مسکن و رونق این بخش می گردد از اهداف عالی بانک می باشد.

وی با اشاره به سیاست کلی دولت در حوزه ساختمان مبنی بر رونق بخش مسکن به عنوان موتور محرک تولید و اشتغال و همچنین برنامه دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی، این تفاهم نامه را تفاهم نامه پایدار خواند و برای برگزاری جلسات متعدد و راهبردی جهت رسیدن به نقاط مشترک در انعقاد این تفاهم نامه اعلام آمادگی نمود.

غفوریان با اشاره به سیاست های اعتباری انبساطی بانک، آنرا متمرکز بر توسعه ساخت و ساز بر محوریت حرفه ای و انبوه سازی با اولویت استفاده از فن آوری های نوین خواند و افزود: در آینده نیز این رویه منجر به افزایش همکاری و تسهیل در فرآیند اعطای تسهیلات به شرکت های انبوه سازی حرفه ای خواهد شد.

غفوریان به افزایش سقف تسهیلات مشارکت مدنی قابل پرداخت در سال جاری توسط بانک اشاره داشت و گفت: طبق سیاست های اعتباری بانک در سال جاری امکان پرداخت 4.000 میلیون ریال تسهیلات ساخت به شرکتهای انبوه ساز دارای صلاحیت حرفه ای و استفاده کننده از فن آوری های نوین در مرکز استان وجود دارد و این مبلغ در بافت فرسوده مرکز استان نیز تا سقف 2.500 میلیون ریال افزایش یافته است که بخش عمده ای از هزینه ساخت واحدهای مسکونی را برای انبوه سازان فراهم می نماید.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد ضمن معرفی سابقه شرکت، حوزه فعالیت آن را در زمینه‌های عمرانی و ساختمانی استان بیان نمود و گفت: اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد، روسای نظام مهندسی ساختمان، معدن و کشاورزی می باشند و انعقاد تفاهم نامه بین بانک و شرکت موجب همکاری مستمر و باثبات بین بانک و شرکت خواهد گردید.

مهدی سالاری تعداد اعضا این تعاونی را قریب به 12000 نفر برشمرد که همگی از سهامداران خرد و مردم شهرستان یزد می باشند. وی به آخرین پروژه مسکونی 120 واحدی این شرکت که با مشارکت بانک احداث گردیده است اشاره داشت و اظهار داشت: امید است انعقاد این تفاهم نامه که منجر به ساخت 2500 واحد مسکونی برای اعضای این شرکت خواهد شد، الگویی برای سایر استانها در جهت تولید مسکن انبوه و با کیفیت باشد.

وی اظهار داشت: پروژه های احداث شده توسط شرکت که با مشارکت بانک مسکن احداث گردیده مورد استقبال شهروندان قرار گرفته و احداث پروژه های بزرگ مسکونی که در برنامه شرکت قرار دارد بدون همراهی و کمک در تامین مالی آن توسط بانک مسکن که بانک تخصصی در این حوزه است امکان پذیر نمی باشد.

آخرین بروزرسانی 1400/6/13